Sociální

Forum Fóra Ostatní Obecné Sociální

Zvolené téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Mirek Kazak a poslední změna je stará 1 rok, 6 měsíců.

• Autor

Jaroslav

Dobrý den,

moje přítelkyně byla přihlášena na pracovním úřadě, protože nemohla sehnat práci, rozhodla se že pojede pracovat jako Au-Pair do Velké Británie. Před odjezdem se odhlásila z pracovního úřadu, kde byla nahlášena 2 měsíce a přestala pobírat jakékoliv příspěvky od státu. Po 2 měsících se však vrátila zpět do České republiky, přihlásila se na denní studium jazykové školy. Bohužel jí bylo sděleno protože již po maturitě pracovala a nebude moci mít studentské výhody a sociální a zdravotní dávky si musí platit sama. Bohužel ale nemůže nalézt práci kterou by mohla skloubit s časovým rozvržením jazykové školy. Proto se rozhodla opětovně přihlásit na úřad práce, tam jí bylo však sděleno, že již nahlášena nemůže být protože je student a není tedy vhodným uchazečem o zaměstnání a nemohou jí proto ani vyplácet státní podporu. Může vůbec má přítelkyně žádat stát o nějakou finančí podporu? Předem děkuji za vaši odpověď

• #74689 Reply

Redaktor – Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, informace v této záležitosti by měly být Vaší přítelkyni poskytnuty na odboru sociálních věcí. Jako studentka skutečně nemůže být v evidenci úřadu práce, ale měla by mít nárok na některé dávky ze státní sociální podpory, například by zde mohl existovat nárok na dávky pomoci v hmotné nouzi.

• #74690 Reply

Alena Korndörferová

Dobrý večer.

Ráda bych Vás požádala o radu.Jsem evidovaná na ÚP a nepobírám podporu.Nedaří se mi sehnat práci pátým rokem

a dostala se mi informace,že soc. pojištění je hrazeno pouze tři roky.Je možné si další soc.pojištění platit

a v jaké výši?Děkuji za radu.

• #74691 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nevím, co máte za informace, ale po dobu evidence je Vám státem hrazeno pouze pojištění zdravotní a nikoli soviální. To za Vás stát neplatí. Takže kontaktujte Okresní správu sociálního zabezpečení a požádejte o informaci, jak jste na tom ohledně Vašeho pojištění. Je možné, že Vám tyto roky nebudou v budoucnu započítány na důchod.

• #74692 Reply

Boučková

Prosím, můžete mi odpovědět? V roce 1995 jsem měla Plný invalidní důchod, za rok mi ho odebrali a nechali jen částečný inv.důchod. Teď jsem už na dlouhodobé nemocenské, podpůrčí doba nemocenské mi už skončila – a dnes mi ošetřující doktorka vypisovala další žádost o invalidní důchod, pokud jsem tomu dobře porozuměla, požádala ji o to doktorka LPK z ČSSZ. Nerozumím tomu, copak mohu mít přiznané 2 částečné důchody na různou nemoc? Nepředpokládám, že bych dostala plný invalidní důchod.

• #74693 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, spíše jde o to, aby bylo posouzeno, zda při souběhu více zdravotních omezení se nesnížila celková schopnost soustavné výdělečné činnosti, která by odůvodňovala plný ID. Jinak neznám detaily Vašeho případu, takže si to nechte vysvětlit přímo od Vaší lékařky nebo se obraťte na správu sociálního zabezpečení.

• #74694 Reply

Šárka

Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

• #74695 Reply

tomas Kocarek

Dobry den,

prosim o radu ohledne meho duchodu.Narozen 1951,placeno cca 28let pojisteni.Od rijna roku 1993 v cizine a od teto doby pojisteni neni placeno.Do duchodu mi chybi 5 let.

Mam narok?A za jakych podminek?

Diky,

Tomas

• #74696 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, kontaktujte Českou správu sociálního zabezpečení – http://www.cssz.cz . Tento úřad je pověřen správou důchodového zabezpečení a měli by Vám tedy poskytnout veškeré potřebné informace.

• #74697 Reply

tomas Kocarek

Tak chytrej jsem taky,na to se nemusim bezplatne ptat pravnika.Ach jo

• #74698 Reply

Lubos

Dobry den.muj švagr ma dostat plny invalidni duchod je po operaci plotynek.Chtel bz se zeptat,jestli muže si k invalidnimu duchodu něco privydělat a kolik?Dekuji za odpoved.Lubos

• #74699 Reply

petra štáfková

DOBRÝ DEN PŘÍŠTÍ MĚSÍC MI KONČÍ PODPORA Z ÚŘADU PRÁCE A PRÁCI NEMÁM JELIKOŽ MÁM DĚTI VE VĚKU 15 A 6 LET A EKZÉM S TÍM SE TĚŽKO HLEDÁ ZAMĚSTNÁNÍ NA JEDNU SMĚNU.MŮJ MĚSÍČNÍ PŘÍJEM BUDE ČINIT ASI 6800KČ Z TOHO 5000KČ JE NA POPLATKY DOMÁCNOSTI.MŮŽETE MI PORADIT CO MÁM DĚLAT?DĚKUJI

• #74700 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

obraťte se na sociální pracovnici na příslušném obecním úřadě a ta by Vám měla doporučit možnosti řešení vaší situace.

• #74701 Reply

Helena Pipalová

Může si přivydělat kolik chce.Dneska již to není omezené. Ale musí mít potvrzení od ošetřujícího lékaře, že práce je vhodná.

• #74702 Reply

Lucie Kafková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat: Bydlím v rodinném domě kde mám věcné břemeno svoji matku o kterou pečuji a která je na 4 stupni závislosti a pobírá příspěvek. Ve smlouvě o břemeni (smlouva je 40 let stará) je mimojiné také stanoveno že jsme povinni se oni zdarma postarat,(zajistit bydlení,služby,vypravit pohřeb,dokonce vymalovat atd.)vše bezplatně. Její syn si nyní nárokuje její důchod a nutí ho šetřit do spol.dědictví.Mohou mě opravdu takhle nutit, abych platila za služby,energie a stravu mé matky z příspěvku o osobu blízkou, když sama jsem důchodkyně a prostředky také mám omezené?

• #106899 Reply

Mirek Kazak

Může někdo poradit. Pobírám doplatek do životního minima,Jsme 3 v bytě ale do nedávna bydlel u nás syn ten je hlášen trvale od 30.12. 2015 na naší chalupě,je pravda že knám dochází ale nebydlí zde jen občas zajde někdy i přešpí.Byla unás paní co je na socialce na kontrole a našla syna unás právě spal a od této doby požaduje nájemnou smlouvu,kde syn bydlí,Chce i jeho příjem,papír otom že platí náklady na bydlení někde.Nebudu psát najemní smlouvu pro svého syna bydlí v našem,náklady platím já a syn to bude platit mě. Máme ústní dohodu tak že syn nemá co doložit ale hlavně si myslím že když má adresu jinde tak není důvod něco dokládat. Přece může u nás byt je to náš syn i třeba spát tak je na návštěvě,když tady není deně 30 dnú v měsíci nemůže to přece byt bráno jako že tu bydlí? Prosím o Radu Dík

Odpověď na téma: Sociální
Informace o uživateli: