Souběh pracovního poměru a živnosti

Forum Fóra Pracovní právo Různé Souběh pracovního poměru a živnosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38510 Reply

  David Michalík

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, zda je možný souběh pracovního poměru a živnostenského podnikání za níže uvedených podmínek. Jsem v částečném pracovním poměru ke státní instituci a chtěl bych souběžně na živnostenský list vykonávat činnosti, které budou sice částečně podobné nicméně zákazník bude rozdílný (V případě pracovního poměru pouze pro potřeby dané státní instituce a v případě živnostenského podnikání pro jiné subjekty).

  Děkuj za odpověď.

  David Michalík

 • #38512 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, §304 Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem. U úředníků samosprávy to platí obdobně podle zák.č. 312/2002 Sb., Úředník může vykonávat jinou výdělečnou činnost jen s předchozím písemným souhlasem územního samosprávného celku, u něhož je zaměstnán. Takže celou věc projednejte s Vaším nadřízeným nebo na personálním oddělení.

Odpověď na téma: Souběh pracovního poměru a živnosti
Informace o uživateli: