Soudní vystěhování

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Soudní vystěhování

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Rudakov Oleg a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63861 Reply

  Lucka kalinová

  Nájemníci dostali výpověď k 31.3.08 (žalobu proti výpovědi nepodali), tudíž se měli vystěhovat. Nestalo se tak a tak jsme podali žalobu na soudní vyklizení. Jak dlouho může trvat soudu než rozhodne o vystěhování, jak vše probíhá, musí nájemník platit dále nájem i když nájemní smlouva k 31.3.08 zanikla.V bytě s nájemníkem žije přítelkyně a jejich nezletilé dítě ( přítelkyně ani dítě zde nejsou hlášeni ). Můžeme bez soudního rozhodnutí vystěhovat ji i dítě a nájemníkovi zrušit za základě podané žaloby trvalé bydliště? Děkuji za odpověď

 • #63863 Reply

  Milan Kubošek

  Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jak postupovat v případě mého syna, kterému bude letos 23 let. Syn nikde nepracuje i když jsem mu našel a domluvil několik zaměstnání. Není přihlášený ani na Úřadu práce a samozřejmě zdravotní a sociální pojištění neplatí.Tato situace trvá již několik let (3). Bydlí s náma, ale na bydlení ani stravu nepřispívá a bere si jídlo,když nejsme doma. V poslední době, když se mu něco vytkne, se navíc chová arogantně a vulgárně vůči mně i manželce. Když jsme ho požádali aby si našel svoje bydlení a práci nebo přispíval, tak prohlásil, "že pokud má naše bydliště v občance,tak tady bude, že se odtud nehne a my si můžeme stěžovat, kde chceme". Nevíme si s ním už rady atmosféra v rodině je napjatá a neprospívá nám. Zámek vyměnit samozřejmě nemůžu, protože bych měl problémy já. Navíc mu začínají chodit upomínky k zaplacení dluhů a upozornění na možné exekuce. Prosím poraďte jak postupovat. Děkuji M.K.

 • #63864 Reply

  Ondřej Hovorka

  Dobrý den,

  rodiče potkalo soudní vystěhování z důvodu ukončení nájemní smlouvy. Nejsou dlužníky. Věci, které v bytě byly, odvezli do skladu – do kterého nám již 2hý den neumožňují přístup a máma nemá žádne potřebné věci, které si v tom stresu bohužel nezabalila a ani se ji nedivím. Je takové jednání v pořádku? Jak dlouho můžou vlastníci vytu i skladu (velká společnost) tyto věci zadržovat? A jak je to s věcma které se během stěhování poškodí? A jakože jich bude hodně …

  Děkuji za odpověď.

  Ondřej Hovorka

 • #63865 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, postup je to zcela legální. Nájemcům skončil nájem a je pouze jejich chyba, že si včas nezajistili další bydlení. Pronajímatel za to neodpovídá a při tomto důvodu skončení nájmu není povinen jim zajišťovat jakoukoliv bytovou náhradu. Takže se po právu domohl vyklizení bytu, který je jeho a byl užíván neoprávněně, bez platné smlouvy.

  Pokud ovšem bude protiprávně zadržovat věci vyklizené z bytu, lze se domáhat jejich vydání a to i soudně, pokud ovšem nejsou platně zadržovány kvůli nějakým nedoplatkům na bytě. Na soud se lze obrátit i v případě, že bude způsobena škoda, bude se muset ovšem zjistit, kdo za ni nese odpovědnost, což nebývá jednoduché.

 • #63866 Reply

  Rudakov Oleg

  Dobry den,

  zpracovali jsme hypotečny uvěr na koupi bytu. Zaplatili jsme poplatek 26.000,-kč bance. Ale realitni kancelař JURIS REAL s.r.o. pak odmitla prodavani toho bytu ačkoliv jsme zaplatili zalohu. Na zaver jsme nekoupili ten byt,ktery jsme vybrali a take banka nam nevratila poplatek.Jak mužeme přes soud vratit ty penize?

  Dekujeme.

Odpověď na téma: Soudní vystěhování
Informace o uživateli: