Soudní znalec

Forum Fóra Rodinné právo Děti Soudní znalec

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Viktor Preis a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Marcela Košťálová

Dobrý den, paní advokátko, mám otázku. Otec požaduje našeho tříletého syna do střídavé péče. Che 14 dní a 14 dní na střídačku. Vzhledem k tomu, že jsme se nedohodli , tak soudkyně to postoupila soudnímu znalci. Máme předběžné opatření, syn je v mé péči,ale zajímá mne, jaký je postup soudního znalce? Co takový soudní znalec dělá , zda to nemůže nějak malému uškodit apod? Slyšela jsem, že to stojí moc peněz, dále, že se to může vléci min.rok a více , že jsou vyslýchány obě strany, s dítětem i bez dítětem, pak obě strany dohromady atd. Je tohle vše pravdou? A ještě jedna otázka, to probíhá tak, že si nás někam zvou nebo oni /on/ chodí k nám domu? Mohla byste mi prosím popsat, jak toto u nás chodí a jak dlohou to může i trvat? Moc děkuji.

• #29855 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

toto jsou dotazy spíše pro dotyčného soudního znalce než pro mě. Obecně však mohu říci, že znalci se snaží, resp. by se měli snažit o to, aby jejich znalecké zkoumání co nejméně dítě zatížilo.

• #29856 Reply

Viktor Preis

manželka chce našeho 8 letého syna předvolat k soudu, aby dosvědčil, že nechce za mnou jezdit na pravidelné návštěvy.myslím si, že to syna zbytečně zatíží, navíc je pod tlakem matky a zmanipulován. mohu zabránit tomu, aby soudce vyslýchal syna u přelíčení a jakým způsobem ? děkuji

Odpověď na téma: Soudní znalec
Informace o uživateli: