Soused mě obtěžuje

Forum Fóra Občanské právo Různé Soused mě obtěžuje

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Petr Černický

Dobrý den, mám problém, se kterým si nevím rady. Soused, který bydlí vedle mě má psy a tyto nechává v bytě samotné. Již několikrát jsem souseda upozorňoval na skutečnost, že když jsou psi v bytě sami, projevují se velice hlasitým vytím. Ač ve dne nebo v noci je tato skutečnost velice obtěžující a zvláště v noci po 22. hodině, kdy se nedá spát. Soused je ve svém počínání velice arogantní a proto jsem připraven podat na něj trestní oznámení pro porušování domovního řádu a zvláště pak článku o nočním klidu a trestní oznámení pro týrání zvířat. Jenže nevím, jak v této věci postupovat a jakým způsobem si pořídit případné důkazy. Několikrát jsem zkoušel vytí psa nahrát, ale nemám potřebnou techniku a proto kvalita pořízeného záznamu je silně nekvalitní. Prosím Vás proto o radu, jakým způsobem se proti tomuto jednání mohu bránit. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.Černický Petr

• #33426 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

co se týče hluku, zde není na místě trestní oznámení, ale podnět příslušnému přestupkovému orgánu. Mohlo by se totiž jednat max. o přestupek a nikoli o trestný čin. Co se však týče týrání zvířat, zde by se již o trestný čin jednat mohlo. Vy důkazy pořizovat nemusíte, od toho jsou zde policisté.

Trestní oznámení či podnět k přestupkovému řízení můžete buď napsat a zaslat na příslušný orgán, nebo jej vypovědět osobně.

Odpověď na téma: Soused mě obtěžuje
Informace o uživateli: