sousedské vztahy

Forum Fóra Ostatní Obecné sousedské vztahy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Hana Chourová a poslední změna je stará 9 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #76890 Reply

  Kateřina Mikšíková

  Dobrý den, chtěla bych Vás poradit o radu. Bydlíme v obecním domě, takzvaná čtyřbytovka, nájmy a platby vše v pořádku. Ale máme problémy se sousedy nad námi. Jsou velmi hluční – přes den hlasitá hudba, jeden z nich hraje na troubu – ve sklepě (rozhlédá se to po celém domě) a denně tak dvě až čtyři hodiny v kuse štěká pes, vlastně hned za dveřmi na společnou hlučnou chodbu, odkud je vše slyšet. Také mají spory se synem alkoholikem, které často řeší bez ohledu na čas (i po 22té hodině) i na společné chodbě. Máme osmiměsíční miminko, budí ho to ve spaní v noci, přes den se tady moc nevyskytujeme, protože díky výše uvedenému nemůžeme,malá se nedokáže v hluku vyspat. Pokoušeli jsme se je několikrát žádat a prosit, ale vcelku neúspěšně. Naprostá většina hluku je opravdu během dne, občas až po 22té hodině. Asi v této situaci není východiska? Nebo ano? Nechceme trávit celé dny venku nebo poslouchat sprosté nadávky či osamělého psa nad námi, popřípadě tubu pod námi.Děkuji za Váš čas. Kateřina

 • #76892 Reply

  Hana Chourová

  Dobrý den, před dvěma roky se nám narodilo miminko, které nyní už běhá, hraje si. Máme byt v osobním vlastnictví, koupený od bytového družstva a pod námi bydlí starší pár. Již několikrát u nás zvonili, že jsme hluční, že chlapeček pláče, dupe, háže kostkami. Při rekonstrukci bytu, která byla provedena s veškerým stavebním povolením, se s podlahami nic nedělalo.Všude je původní lino a nové koberce, v kuchyni pouze nové lino, v koupelně, na WC a v předsíni dlažba. Nyní na nás podali stížnost na bytové družstvo, chtějí, aby náš byt prohlédl bytový technik a případně jsme si nechali odizolovat podlahy. Mohou zajít tak daleko? Má vůbec někdo právo vstupovat do našeho bytu – soukromí?Můžeme se nějak bránit? A jak? Moc děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem.

Odpověď na téma: sousedské vztahy
Informace o uživateli: