Sousedský spor

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Sousedský spor

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #65708 Reply

  Gabriela Kopřivová

  Dobrý den,

  Za naším barákem mají sousedi obrovskou stodolu, kde okapy nejsou svedeny do kanalizace.Nejsou svedeny nikam. Pokud prší, všechna voda jde pod náš barák, který na základě toho praská. Na naše náklady jsme udělali drenážní trubku, kterou jsme vyvedli na jejich pozemek a požádali je o svedení okapu do této trubky. Neúspěšně. Mohu Vás požádat o radu, jak toto řešit. Děkuji a poslední otázka: Sousedé nemají elektřinu, proto pro zalévání používají cca 50let starý naftový agregát hned vedle našeho baráku. Nemůžu ani popsat ten hluk + smrad. Je toto možné? Děkuji Gabriela

 • #65710 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, nevím, proč by nemělo být možné, aby používali generátor, byť starší a hlučnější.

  Pokud jde o dešťovou vodu, pak platí to samé, co bylo řečeno k Vašemu předchozímu dotazu. Není-li možné se dohodnout, musíte to řešit právní cestou. Pokud Vám již stékáním vody na pozemek vznikla škoda, je možné ji po sousedech vymáhat. Demonstrativní vymezení toho, čeho se mají vlastníci zdržet, aby nad míru neobtěžovali sousedy, je obsaženo v §127 občanského zákoníku. Pokud to někdo nedodržuje, je možné podat žalobu.

Odpověď na téma: Sousedský spor
Informace o uživateli: