společenství vlastníků

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti společenství vlastníků

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jarda a poslední změna je stará 6 let, 8 měsíců.

• Autor

Jana Hanáková

Dobrý den,

jsem vlastníkem bytu. Společenství vlastníků rozhodlo o tom, že bude na hlavní vchod nainstalován nový bezpečnostní zámek. Nové klíče budou rozdány dle počtu nahlášených osob v bytové jednotce(i pro ochranu nahlášených osob v bytě).

Bydlím v bytě sama, ale s jedním klíčem budu značně omezena (např.při dovolené,kdy mi krmí rybičky známí a já budu muset při nočním návratu jít do hotelu, i když vlastním byt).Může tak většina vlastníků rozhodnout?Děkuji

• #67671 Reply

Jarda

Dle mého názoru na to společenství právo nemá, protože by Vás tak bezdůvodně mohlo omezit na Vašich užívacích právech. Otázkou, ale zůstává zda si klíč, který dostanete budete moct bez problémů zkopírovat. Bezpečnostní zámek ještě neznamená bezpečnostní klíč. Důležitá je vložka zámku. A pokud bude i vložka bezpečnostní a bude se jednat o nějaký "speciální" klíč, mělo by Vám společenství umožnit pořídit si na své náklady jeho kopii.

Jarda

Odpověď na téma: společenství vlastníků
Informace o uživateli: