Společné členství manželů v BD

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Společné členství manželů v BD

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Pavel K. a poslední změna je stará 5 let, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #72570 Reply

  Vladimír Kolka

  Dobrý den,měl bych dotaz ohledně společného členství manželů v bytovém družstvu při úmrtí jednoho z nich.Mám za to,že pokud vzniklo společné členství manželů za trvání manželství,přechází členství automaticky na druhého manžela (§707,odst.2 občanského zákoníku).Chtěl bych proto vědět,proč i přes toto chce notářka která má na starosti dědické řízení zjisit tržní hodnotu bytu,když tento nebude předmětem dědického řízení.Zda je to běžná věc.Děkuji za odpověď. Kolka

 • #72572 Reply

  právní vrba

  to bude tím, že pozůstalý manžel sice zůstává členem družstva, ale majetková hodnota zůstavitelova podílu se musí zahrnout do dědictví; no a tou majetkovou hodnotou je reálná cena družstevního bytu v daném místě.

 • #72573 Reply

  Vladimír Kolka

  Děkuji za odpověď, jen by mě zajímalo, proč reálná hodnota bytu, když družstevník má pouze družstevní podíl. Byt je družstva.

 • #72574 Reply

  právní vrba

  … a až ho budete "prodávat" (správně převádět za úplatu členská práva a povinnosti), tak za kolik ?

 • #72575 Reply

  Pavel K.

  Dobrý den,

  mám následující dotaz:

  je možné, aby v případě společného členství manželů v bytovém družstvu, se jeden z manželů zřekl svého práva, a tedy i členství v družstvu a členská práva a povinnosti a celý členský podíl tak převedl výhradně na druhého manžela?

  Děkuji, Pavel K.CX

Odpověď na téma: Společné členství manželů v BD
Informace o uživateli: