Společné investování do nemovitosti

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Společné investování do nemovitosti

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  David a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

David

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat, pokud chceme s přítelkyní sepsat smlouvu o financování novostavby rodinného domu, tak aby po případném rozchodu např. po 5letech, každý dostal co mu patří. Nejsme manželé. Situace – můj je pozemek, na pozemku je postaven rodinný dům, který jsem financoval z 1/2 hypotékou na 20let a druhou polovinu jsme financovali z vlastních prostředků v poměru cca mých 800tis. a přítelkyně 400tis. Hypotéku budeme splácet přesně na půl každý měsíc.

Co se týče vložených peněz a splácení hypotéky, to vše by šlo poměrně přesně při rozchodu spočítat, ale jak do toho zakomponovat to, že nemovitost každým rokem navyšuje svojí hodnotu? Např. po 20letech bude mít nemovitost hodnotu 10mil. Kč a přítelkyně by dostala v případě rozchodu pouze svých 400tis + polovinu splacené hypotéky, což je pro ní velmi nevýhodné. Děkuji mnohokrát za rady.

Odpověď na téma: Společné investování do nemovitosti
Informace o uživateli: