Společné zdanění manželů 2007

Forum Fóra Rodinné právo Různé Společné zdanění manželů 2007

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marcela Berková a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Marcela Berková

Netuším,kam tento svůj dotaz zařadit,tak píšu sem.Podávali jsme s manželem přiznání k dani-SZM za rok 2007,přiznání bylo zpracováno,přeplatek na dani vyplacen,ALE :

Od září 2007 s manželem společně nehospodaříme,zažádala jsem o stanovení výživného na sebe i na děti ( jsem na rodičovské dovolené,manžel pracuje),protože jsem byla rozhodnutá podat žádost o rozvod.Přesto jsme ještě do poloviny prosince žili v jednom bytě.A to z toho důvodu,že byt,kam jsem se měla s dětmi přestěhovat nebyl obyvatelný a pracovalo se na opravách.Trvalé bydliště jsem změnila někdy v listopadu 2007.

Zajímá mě,jestli jsme daň,přiznání nepodali protiprávně,zda jsme na něj opravdu měli nárok,v zákoně o daních není vysloveně napsané,že manželé musí mít trvalé bydliště na jedné adrese,přesto jsem se teď dověděla, že pokud od září je stanovené výživné na děti a manželku, neměli jsme právo o vrácení daní v rámci spol. zdan. manželů žádat. Budeteme to muset vracet?

Odpověď na téma: Společné zdanění manželů 2007
Informace o uživateli: