spolocny pozemek

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti spolocny pozemek

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Mach a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

martina dani

Chtela bych se zeptat,pred rokem jsem koupil chalupu s vlastnym pozemkem ale pristup je cez spolocny pozemek(jsem 1/2 vlasnik).Soused je nepristupny a podal zadost na soud,o zruseni Casti koupni smlouvy(poruseni predkupniho prava – uz nemam dukaz o doruceni posty,jenom kopii dopisu). Mnel pravo odkoupit JENOM spolecny pozemek nebo musel odkopit pozemek i s domem?Byl jsem prizvany na soud jako odporce. Musim prijit osobne nebo staci napsat prehlaseni(v predepsane formne),dopis s mim vyjadrenim?

Dekuji za odpoved

• #63033 Reply

Karel Mach

Dobrý den, prosím o radu. V roce 1969 jsme kopili rodinný domek se zastavěnou plochou o výměře 327m2. Prostože se nám nezdála výměra, tak jsme zažádali v roce 1973 geodézii o přeměření pozemku. Ta naměřila minimálně o 100m2 více, než užíváme. Obrátili jsme se na souseda, aby nám umožnil oplotit pozemek, který nám patří. Ten nám vstříc nevyšel a hraniční kůly, které vytyčila geodézie, zrušil. Poté jsme se obrátili na okresní národní výbor, který nařídil na sousedovy náklady znovu přeměřit pozemek.V roce 1978 se soused obrátil na okresní soud v Českých Budějovicích, který po přezkoumání zjistil, že je pozemek používán více než 10 let, tzn. vydrženým právem. Odvolali jsme se ke krajskému soudu a ten potvrdil rozhodnutí soudu okresního, čímž jsme případ prohráli. Soused zemřel, jeho pozemek připadl do rukou dědiců a v roce 2007 prosali pozemek i s naší částí. Proto prosím, když se znovu obrátím na soud, mám šanci, že uspěji? Děkuji, Kopecký, 70 let, České Budějovice. kaja.mach@centrum.cz

Odpověď na téma: spolocny pozemek
Informace o uživateli: