spolupodílnictví na domu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti spolupodílnictví na domu

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka S. a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Jitka S.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké práva mám v případě, že jsem jedním ze spoluvlastníků nemovitosti, která je rozdělena na podílové vlastnictví. Nemovitost je obytný dům s 5 různě velikými bytovými jednotkami. Já obývám byt 3 + 1 v 1. patře, kde obývá byt 1 + 1 i sousedka. Máme společné WC a velkou chodbu. Nyní se sousedka rozhodla svůj byt (podíl na domě) prodat. Všechny spoluvalstníky obeslala, aby splnila povinnost informovat o předkupním právu. Cenu bytu několikráte nadhodnotila. Sdělila jsem jí, že bych její byt (podíl na domě) ráda odkoupila, ale za nižší cenu, což ona nechce. Nyní se bojím, že nový majitel bytu (spoluvlastník domu) mi může dělat problémy s užíváním společných prostor (WC a chodba). Mohu tomu jako jeden ze současných spoluvlastníků nějak předejít? Mohu po ní požadovat včasné informování a seznámení s novým spoluvlastníkem domu? Mohu s novým spoluvlastníkem nesouhlasit?

Děkuji Jitka S.

Odpověď na téma: spolupodílnictví na domu
Informace o uživateli: