spoluvlastnicvi

Forum Fóra Správní právo Různé spoluvlastnicvi

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Stanislav Hornych a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50334 Reply

  tereza

  dobry den,

  jsem majitelkou 1/12 cinzovniho domu. jedna se o bezpodilove vlastnictvi. rada bych vedela, jake mam moznosti co se tyce prodeje nebo pripadneho darovani meho podilu. jaka mam prava a jake mam naopak povinnosti vůci ostatnim spolumajitelum.

  diky za rady

 • #50336 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jste podílovou (nikoli bezpodílovou) spoluvlastnicí na domě s podílem ve výši 1/12. Pokud chcete tento svůj podíl prodat či darovat jiné osobě, mají ostatní spoluvlastníci předkupní právo k tomuto Vašemu podílu a Vy jim ho musíte nabídnout. Výjimkou je situace, kdybyste převáděla podíl na osobu Vám blízkou; zde se předkupní právo ostatních nevyužije.

 • #50337 Reply

  Stanislav Hornych

  Dobrý den.

  Před 12 lety jsme, jako bývalí nájemníci podnikového domu, museli zakoupit celý panelový dům s 36 bytovými jednotkami.Byla s námi sepsána kupní smlouva a na Katastrálním úřadě jsme zaregistrovánijako " Podíloví spoluvlastníci".Každá rodina vlastní 1/36 z domu a pozemku.Za účasti notáře jsme též schválili Stanovy. Do dnešního dne vedeme jednoduché účetnictví na soukromém účtu. Tento stav nám nyní nevyhovuje. Chceme se zaregistrovat u Krajského soudu jako právnická osoba. Prosím odpověď na otázku,jestli se můžeme zaregistrovat jako "Společenství podílových spoluvlastníků, nebo si musíme právní cestou změnit vlastnictví na "Společenství vlastníků jednotek".

  Děkuji Vám za odpověď.

  Stan. Hornych

Odpověď na téma: spoluvlastnicvi
Informace o uživateli: