srážka s chodcem

Forum Fóra Občanské právo Různé srážka s chodcem

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lukáš Jarnot a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Lukáš Jarnot

Dobrý den,při objíždění vozidla odstaveného v křižovatce (odbočka na vedlejší silnici před mostem) jsem srazil chodce jdoucího v levém pruhu v mém směru jízdy. Chodec byl pod vlivem alkoholu (1,5promile) a v okamžiku mého průjezdu učinil úkrok do mého jízdního směru (v předvolání o tom samozřejmě zmínka není..), následkem čehož došlo ke střetu. Chodec utrpěl lehká zranění bez následků , byl hospitalizován, následujícího dne však bez problému nastoupil v práci. Nemíním spekulovat o míře zavinění atd. , spíše by mne zajímalo zda v tomto případě je adekvátní obvinění z přestupku dle zákona č. 220/1990sb. , § 22 , odstavce 1 , písmena h) a § 22 , odstavce 1 , písmena l) ?

Zajímalo by mne úplné znění zmíněných paragrafů a zda je možno mě z obou z nich obvinit, jelikož dle mých informací v § 22 , odstavce 1 , písmena h) se jedná výhradně o těžké ublížení na zdraví , k čemuž nedošlo .Tudíž se mi toto obvinění nějak nezdá….. Děkuji za jakékoliv připomínky k této věci.

Odpověď na téma: srážka s chodcem
Informace o uživateli: