stanovení výživného

Forum Fóra Rodinné právo Rodičovství stanovení výživného

Zvolené téma obsahuje celkem 41 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra Novackova a poslední změna je stará 5 let, 11 měsíců.

• Autor

Dagmar Jiříková

Dobrý den,můj manžel si v předchozím manželství osvojil dceru,na kterou mu bylo vyměřeno výživné.Pak se nám narodila dcera,se kterou je od 5.měsíce na rodičovské dovolené.Zažádali jsme o snížení výživného na dobu 4 měsíců,kdy já byla doma na mateřské dovolené a na dobu jeho rodič.dovolené.Velice mě překvapilo,že si soud vyžádal potvrzení i o mém příjmu.Snad já k ní vyživovací povinnost nemám?!Může soud použít můj příjem k určení výživného na manželovo osvojené dítě?Nebo může můj příjem ovlivnit stanovení výše zmíněného výživného?Děkuji.

• #72908 Reply

Dagi

Dobrý den,

manžel posílá své bývalé ženě výživné složenkou, někdy ho zasílám já a jsem vyplněna na složence, bývalá žena si odmítá výživné vyzvednout.Víme,že to dělá naschvál,ale přesto se ptám, je právně možné, že by mohla manžela žalovat,že neplatí výživné??? Je rozdíl,když jsem na složence já nebo můj manžel,když je uvedeno,že se jedná o výživné za ten a ten měsíc a jsme manželé?Mockrát děkuji za odpověď.

• #72909 Reply

Hanka

Dobrý den,

budu končit inženýrské studium na VŠ. Rozhodla jsem se pokračovat ve studiu doktorského studijního programu. Chtěla bych se zeptat, jak je to s výživným v tomto případě, protože student PhD. programu dostává na naší fakultě měsíčně stipedium ve výši 5000 Kč. Mohu i přesto dál žádat po otci výživné? Je tato forma studia v souvislosti s výživným upravena v nějakém zákoně? Předem mnohokrát děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

• #72910 Reply

Kamila,31.8.2007

Dobrý den,

mám dotaz, pokud se partner s bývalou přítelkyní ústně domluvili, že sníží placení výživného, ale

nechtějí k soudu, jen sami mezi sebou si písemnou formou stanoví podmínky dalšího placení, lze to? není to později napadnutelné? nebo je lepší soudně? Děkuji

• #72911 Reply

Kamila

Dobrý den,

mám dotaz, pokud se partner s bývalou přítelkyní ústně domluvili, že sníží placení výživného, ale

nechtějí k soudu, jen sami mezi sebou si písemnou formou stanoví podmínky dalšího placení, lze to? není to později napadnutelné? nebo je lepší soudně? Děkuji

• #72912 Reply

Vera

Dobry den,

chtela jsem se zeptat jak nejlepe postupovat v teto situaci:

Jsem rozvedena a zaroven tehotna s jinym muzem. Se svym exmanzelem nezijeme spolu pres 1,5 roku, ale spadame do 300 denni lhuty.

Vzhledem k tomu, ze se znova nechci vdavat a chci, aby muj soucastny partner byl oficialne zapsan do rodneho listu ditete musim podniknout urcite pravni kroky.

Ale jake?

Z toho co jsem vystudovala bych mela pozadat sveho exmanzela o zreknuti otcovstvi a zaroven sveho soucastneho partnera o otcovstvi?

Staci to dohodou pres notare nebo to musi jit soudne?

Dekuji za odpoved.

Vera

• #72913 Reply

Tereza

Dobrý den.

Chtěla jsem se prosím zeptat, když žádám u soudu o zvýšení alimentů a bývalý manžel mi tvrdí, že si vezme právního zástupce, soud vyhraje a já budu muset zaplatit jak soudní výlohy, tak náklady i na jeho právníka. Je to možné? Já osobně si myslím, že je to hloupost a jde z jeho strany pouze o zastrašování. Moc děkuji za odpověď.

• #72914 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, bohužel Vám musím sdělit, že opravdu nejde jen o zastrašování. Obecně platí, že strana, která je v soudním sporu neúspěšná, má povinnost k úhradě nákladů řízení vzniklé druhé straně. Pokud je úspěšná strana zastoupena advokátem, náleží jí navíc úhrada podle vyhl.č. 484/2000 Sb.. V případě návrhu na zvýšení výživného se výše takové částky počítá z pětinásobku ročního požadovaného zvýšení výživného (např. pokud chcete zvýšení o 1.000,- Kč měsíčně, činí tato částka 17.500,- Kč). Dále tvoří náklady právního zástupce též tzv. režijní paušály počítané za každý úkon (1. převzetí věci, 2. podání žaloby, 3. účast u jednání …) ve výši 300,- Kč a pokud je dotyčný advokát plátcem DPH, též zvýšení o 19 % DPH, nemluvě o jeho případném cestovném za cestu k soudu, pokud je z jiného města. Soud však z důvodů zvláštního zřetele hodných nemusí tuto náhradu přiznat. Záleží tedy i na Vaší finanční situaci, jestli např. budete žádat o osvobození od placení soudního poplatku za podání návrhu na zvýšení výživného a budete se v řízení bránit tím, že opravdu placení takových nákladů řízení by pro Vás bylo nemožné, může Vám soud vyhovět a náklady nepřiznat. To je však věcí soudu a nikdo Vám dopředu neřekne, jak to dopadne. Pokud si však advokáta vezmete Vy a soud vyhrajete, bude povinen hradit náklady řízení k Vašim rukám bývalý manžel.

Mgr. Lucie Jindrová

• #72915 Reply

opatrovník

Nedá mi nereagovat na Vaši odpověď adresovanou dotazovatelce ve věci náhrady nákladů soudního řízení v rámci zvýšení výživného pro nezletilé dítě, protože ji považuji za zavádějící a pro mnohé matky může být i důvodem k tomu, aby zmiňovaný návrh z obavy že budou muset zaplatit soudní výlohy, raději nepodávaly.

Jsem si 100% jista, že žádný s otců zastoupených v tomto řízení právním zástupcem, nebude mít právo na náhradu takto jemu vzniklých výdajů, a to z důvodu existence § 146, odst. 1. písm.a) zákona

č. 99/1963 Sb. v platném znění (občanský soudní řád)ve kterém se hovoří, že žádný z účastníků nemá právo na náhrdu nákladů řízení podle jeho výsledků, jestliže řízení mohlo být zahájeno i bez návrhu, co se týká také řízení o výživném. Rovněž v praxi jsem se s tím nikdy nesetkala, že by soud takto vzniklé náhrady nechal matku uhradit.

Děkuji. Hanáková

• #72916 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, právě proto, aby nedošlo ke zbytečnému zastrašování matek, uvedla jsem v odpovědi, že NŘ soud z důvodů zvláštního zřetele hodných nepřizná. Záleží na soudci. Navíc, já jsem se s tím v praxi sice jednou, ale přesto setkala. A to právě za použití § 146 odst. 1 písm.a), věta za středníkem o.s.ř. Souhlasím s Vámi, že je to jen 1 případ ze 100.

Na druhou stranu mám pocit, a to ač jsem žena, se v tomto státě moc straní matkám v těchto sporech, a netvrdím nutně, že by to mohlo být i z důvodu, že převážná část soudců jsou ženy – soudkyně.

Otcové se málokdy domohou svěření dítěte do péče a na druhou stranu je většině návrhů na zvýšení výživného vyhovováno, a to i když to skutečně finanční situace otců nedovoluje.

Ale přesto moc děkuji za diskusi k této problematice.

Mgr. Lucie Jindrová

• #72917 Reply

Roman

Dobry den,

s byvalou přítelkyní se nam ma narodit dítě a ona chce ode mne přízpevek na zaopatření v těhotenství.Žili jsme spolu do sedmeho měsíce tehotenstvý a pak si našla jineho muže to u soudu po me požadovat?A ještě chce pulku na vybavu dítěte ja však celou vybavu koupil ale mam jí doma přihlídne na to soud?díky moc

• #72918 Reply

Martina

Dobrý den Hanko, já myslím, že záleží hlavně na Vašem věku, otec je povinnen Vás podporovat do 26 let ……. potom, pokud nemáte v možnosti výkonu práce překážky jako nemoc nebo postižení i tak by Vám pomohla sociálka, tak Vás nikdo živit nemusí, to byste taky mohla studovat do šedesáti ……………….

• #72919 Reply

Gabriela

Dobrý den.Jsem rok rozvedená a děti mám ve své péči,jelikoš jsem bývalému manželovi nechala zvíšit výživné z 1.000kč na 2.800kč.Proběhl samosoud a byla mu častka přiřknuta,odvolal se ale soud to zamítl.Chtěl se semnou dohodnout že nebude platit častku kterou mu soud ppřiřknul ale že bude davat 2.300kč to jsem odmítnula.Teď mi začal vyhrožovat že to vše dá k soudu a bude mne špinit atd. Prosím o radu a odpověď Děkuji

• #72920 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

rozhodně se nenechte zastrašit. Jednou mu soud stanovil výši 2.800 Kč, tak jí má hradit. Nechápu ani, co by chtěl dávat k soudu a čím by Vás chtěl špinit. To jsou jen chabé výhrůžky, kterých se však nebojte.

• #72921 Reply

Gabriela

Dobrý den trošku se bojímnevím co mohu od něho čekat.Než jsme se rozvedly nestaral se o mne a děti a najednou po roce chce se starat.Když jsem mu dala papíry kolik mne stála škola a školka tak nechtěl ani prispět že se mu to zdá až moc .Těď si chce zažádat o upravu návštěv s dětmi.Soud mu určil 3x do měsíce ale má bohužel práci která mu to tak často nedovoluje jezdí kamionem.Já stím ale nesouhlasím mne to vyhovuje a děti tam nemaj podmínky proto aby se tam déle zdržovaly,bydli v rodinnem domku a v jednom pokoji a me deti tam spi na rozkladacím gauči a chodí pozdě spá.Poraďte mi prosím na koho se mám obrátit.Děkuji za odpověď.

• #72922 Reply

Novakova

Dobry den,muj byvaly druh dostal do pece naseho syna.Ja platim vyzivne 800kc mesicne,ktere pravidelne posilam slozenkou.Nyni ziji a pracuji v cizine a otec neseho ,nezl.syna si zazadal o zvyseni ….syn nema zadne zvysene naklady,nechodi na zadny sport atd.Ja synovi posilam i veci ktere potrebuje [tim myslim veci na sebe ].Tim mu tedy prispivam a pomaham pri osaceni naseho syna.[Otec mi bohuzel jiz rok a pul syna nepujcil ]Slysela jsem ,ze je mozne i misto alimentu ,dat potrebne veci na nez.dite [tim myslim ,ze treba jsem koupila synovi veci v hodnote 4000kc ]tak ,ze za jeden mesic jsme mu v castce 800kc zaplatila a prispela na syna.Je to mozne??Mam 11letou dceru s prvniho manzelstvi.O jakou castku si muze zvysit vyzine na syna ,kdyz syn nema zvysene vydaje a ja mam jeste 11letou ve sve peci.?Moje mesicni vyplata je 440liber ,coz je na koruny 15.840kc ,zde take platim najem za bydleni,ktere cini 250liber ,to je 9000kc a to nepocitam naklady za stravu atd..vydaje co potrebuje dcera do skoly.Mam si vsechny potrebne papiry za me mesicni vydaje uschovat a pouzit u soudu?Prosimo radu a pokud je to mozne zaslete mi odpoved na muj meil dita.nova@seznam.cz,pokud ne prosim o odpoved zde. Dekuji

• #72923 Reply

Dobrý den,

obraťte se na sociálku, ať ta prověří, jestli má pro výchovu dětí doma podmínky.

• #72924 Reply

Gabriela

Ja sem se socialky ptala a bylo mi řečeno že pry to muže byt dočasné. Ale podle mého názoru tomu tak není.Na to že tam dětí jezdí na víkendy tak tam to je pořád stejné v 1 mistnosti dvě děti a dva dospělí a vlastně každou sobotu tam mají navštěvu kde i mé deti spi.

• #72925 Reply

Lenka Blaho

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné se zříci své matky a dcery, která odemne utekla a nechce se vrátit mám ještě dvě dcery , které též nerozumí chování mé matky a sestry. Matka dceru podpořila a u sebe nechala. Vše již proběhlo soudem a dcera mě byla odejmuta z péče. Děkuji za odbornou radu.

• #72926 Reply

Eva Kasisová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakým způsobem se dá zříct dítěte. Můj přítel má ve své péči syna a jeho matka se ho chce zříct a tak bysme rádi věděli co je k tomu vše potřeba a jakým způsobem se to provádí. Matka výživné neplatí a ani o syna nejeví zájem.

Děkuji

• #72927 Reply

Eva Kasisová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakým způsobem se dá zříct dítěte. Můj přítel má ve své péči syna a jeho matka se ho chce zříct a tak bysme rádi věděli co je k tomu vše potřeba a jakým způsobem se to provádí. Matka výživné neplatí a ani o syna nejeví zájem.

Děkuji

• #72928 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to o čem píšete, je nejzávažnější zásah do právních vztahů mezi dítětem a rodičem. Nejde přímo o zřeknutí se dítěte, ale o ukončení veškeré rodičovské zodpovědnosti. A o tom rozhoduje soud a to nikoli jen proto, že někdo nejeví zájem. Zřeknutí se dítěte, tak jak o něm píšete český zákon o rodině ani neupravuje. Jinou cestou je adopce (osvojení), kdy by matka dala souhlas k osvojení dítěte a tím by se zpřetrhaly veškeré vazby mezi ní (jako biologickou matkou) a dítětem. Další informace k tomuto tématu Vám poskytnou na oddělení sociálně-právní ochrany dětí na městském úřadu.

• #72929 Reply

Jan Prouza

Dobrý den,vzhledem k tomu, že jsem vašim případem dobře obeznámen,tak si nejprve sáhněte do svědomí.Přesto mi dovolte,abych vám odpověděl. Za prvé rodičů resp. matky se zřeknout nemůžete,určitě ne z právního hlediska,ani mi není jasné,jaký by to pro vás mělo význam.Za druhé jako matka dítěte, které není ve vaší péči,jste povinna platit výživné,jehož výši určí soud. Přeji světu co nejméně takových rodičů.

• #72930 Reply

jana bosáková

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné vymáhat výživné zpětně.Manžel odešel od rodiny před 4 lety a výživné platí pouze poslední rok, tak jestli je možné žádat po něm zaplacení za zbývající 3 roky před tím.

• #72931 Reply

Dobrý den,

pokud má toto výživné soudem stanovené, můžete exekučně vymáhat dlužné výživné a to 3 roky zpětně.

• #72932 Reply

Marika Kubáňová

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat,zda je možné a za jakých podmínek,aby mi výživné platili rodiče mého bývalého manžela,po kterém je v současné době vyhlášeno celostátní pátrání.

Můj bývalý manžel mi už rok a půl neplatí na naše dva syny,kterým je 16 a 14 let.

• #72933 Reply

Jan Skácel

Dobrý den,

chci se zeptat na případ : rodič má nezletilou dceru s jiným rodičem než je rodič zletilého syna (nevlatní sourozenci).

Rodič platil výživné 2500,- Kč na zletilého až do 28 let zletilého poté, co vystudoval druhou VŠ, jelikož měl za to , že není schopen se sám živit, protože studoval VŠ. Po promoci na druhé VŠ zjistil, že již zletilý pracoval a pracuje, tak logicky přestal platit výživné. Automaticky tedy zvýšil výživné o 300,- (z 2300,- na 2600,-Kč)na nezletilou 12 let dceru studující gymnázium.

Druhému rodiči této dcery se to zdá málo a požaduje větší zvýšení. Může soud rozhodnout i více než požaduje a i do větší minulosti zpětně platit zvýšené výživnédruhý rodič (jít nad návrh druhého rodiče)?

Může soud požadovat vrácení výživného na zletilého syna studujícímu druhou VŠ, kterému bylo placeno výživné, i když samostatně při studiu pracoval a byl schopen živit se sám? Bylo takové výživné oprávněné?

Děkuji za odpověď.

• #72934 Reply

Petr Petr

Při určení výživného soud vychází ze základního předpokladu, že děti by se měly podílet na životní úrovni obou rodičů, kdy na jedné straně zkoumá potřeby dětí a na druhé straně se musí zabývat i otázkou, kolik může daný rodič na výživné platit. Soud stanoví výši výživného podle majetkovým poměrů povinného rodiče a může se tedy stát, že výživné bude zvýšeno i více než je navrhováno, ale i opačně, tedy může být sníženo.

Spotřebované výživné se nevrací. Toto však platí jen u nezletilých dětí. U zletilých dětí, pokud tyto pobírají výživné v rozporu s ustanovením o výživném se jedná o bezdůvodné obohacení, kdy povinný rodič má právo tyto finanční prostředky požadovat zpět. Vymahatelnost je pak stanovena na 2 roky.

Každý případ je individuální a osobně bych ponechal rozhodnutí na příslušném soudu.

• #72935 Reply

Jana Tomanova

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na otázku alimentů. Jsem rozvedená, momentálně s jedním dítětem ve vlastní péči. Otec je podnikatel s velmi dobrou životní úrovní. Alimenty platí, ale původně byly soudně vypočteny před 5ti lety. Dnes je dceři téměř 17 let a její potřeby jsou jiné než v době rozvodu. Ústně jsme se s otcem dohodli, že bude platit o "něco" víc. Po tom co se otec oženil je veškerý jeho majetek napsán na jeho druhou ženu. Tvrdí, že nic nemá a jeho příjmy jsou minimální. Přitom není měsíc aby neodjel na dovolenou do ciziny, kupuje si nová auta a penězi doslova hýří. Pokud by děti měly mít životní úroveň svých rodičů, tak u nás to rozhodně neplatí.Jestilže by došlo k soudu o zvýšení alimentů přihlédne soud k majetku obou manželů (v případě otce) nebo se uspokojí tvrzením, že můj exmanžel dostává vše darem od své manželky a on je "téměř" chudák?

Děkuji za odpověď

Jana

• #72936 Reply

Dobrý den,

podáte-li návrh na zvýšení výživného, měl by soud pečlivě zkoumat veškeré příjmy býv. manžela, vč. příjmů jeho manželky. Doporučuji – návrh na zvýšení podejte.

• #72937 Reply

Yveta Kozárková

Dobrý den, můj manžel má nemanželské dítě, minulý týden proběhl soud o zvýšení výživného na žádost matky dítěte( dítě se narodilo dříve, než jsme se s manželem vzali). jednání však bylo odsunuto na říje- manžel měl doložit příjmy ale bohužel za posl. 6 měsíců žádné nemě, od ledna 2007 do unora 2008 byl na uřadu práce, žijeme z mého platu , já mám 2 syny z prvního manželství a manžel má vyživovací povinnost na syna z 1. manželství, v dubnu jsme se rozhodli založit malou firmu abychom alespon nějak vyřešili druhý příjem, manžel je moje sopolupracující osoba, soudkyně jednání odložila proto, že požaduje předložit můj příjem za rok 2007( přestože jsme manželé až od sprna 2007 a dále chce peněžní dení od dubna do září 2008. Ráda bych věděla zdali může toto po mě požadovat.Máme s manželem předmanželskou smlouvu, lze ji u soudu pžedložit??? Děkuji Yveta

• #72938 Reply

Dobrý den,

soudu můžete předkládat cokoli, co uznáte za vhodné k prokázání vašich tvrzení a je na soudu aby rozhodl, zda tento důkaz použije.

Soud si musí udělat představu o tom, jak je na tom manžel finančně a to nejen nyní ale i dobu minulou. Z toho důvodu tak logicky žádá i Vaše příjmy a předpokládám-li, že jste spolu i před svatbou bydleli, chce samozřejmě i vaše příjmy. To byste se museli bránit tím, že jste spolu nebydleli.

Tím, že to soudu nedoložíte, nic nezískáte jen naopak. Soud si to může vyžádat a zjistit sám.

• #72939 Reply

Yveta Kozárková

Chápu předložení příjmů za rok 2007, ale nechápu jak mám doložitpeněžní deník od dubna letošního roku, když zatím žádný nevedu, jen eviduji papíry a zatím nemáme účetnía deník mohu mít zpraciván až někdy v prosinci. Spolu jsme před svatbou nebydleli, já měla trvalé bydliště v karlových varech manžel je dosud bez trvalého pobytu, nemáme spoelčné bydlení vlastní jsme v podnájmu kde mám trvalý pobyt dočasně jen já. Hraje v dokládání příjmů roli naš předmanželská smlouva?Bere se na ni ohled?

• #72940 Reply

Yveta Kozárková

Chápu doložení mých příjmů za rok 2007, ale nechápu jak mám doložit peněžní děník od dubna 2008, když zatím žádný nemám. Pokud se nám podaří sehnat sůušnou učetní, předám ji papíry někdy v prosinci, daňové přiznání přece předkládám až do 31.3.2009. Před svatbou jsme spolu nebydleli, já měla trv. pobyt v Karlových Varech , manžel je bez trvalého pobytu, jelikož nemáme společné vlastní bydlení-zatím. Momentálně jsme v podnájmu, ale trvale hlášená jsem tam jen já s dětmi a i to bylo s poblémama.Může mít předložení naší předmanželské smouvy vliv na posuzování příjmu. Manžel byl dlouhodobě bez příjmu i před svatbou. já mám cca 16000 měsíčně, 2 děti v péči a manžel vyž povinnost na vlastního syna a vyž povinnost k nemanž. dítěti.

• #72941 Reply

Karel Dlouhý

Vaše reakce je podivná. Předpokládal bych, že si firma vede peněžní deník průběžně – a ne že snad veškeré účty a doklady si dáváte do krabice a až v prosinci je předáte najaté účetní. :-(

• #72942 Reply

Přesně tak!

• #72943 Reply

Yveta Kozárková

Jsme začínající malá firma bez zaměstnanců, dokladů je málo a účetních ochotných vést v programu malé množství dokladů je málo, protože se to nevyplatí jí ani nám (finančně). Proto se to řeší tak že se dají na konci roku doklady najednou a zaplatím cenu za zpracování jednoho dokladu x počet dokladů, misto měsíční paušální částka. nevím co je na tom divného.

• #72944 Reply

Marcela

Dobrý den, zajímalo by mně jak je stanovena výše výživného. Rozcházíme se s přítelem a v současné chvíli to nechceme řešit soudní cestou, ale snažíme se vše vyřešit (pokud to jde) klidně auzavřít mezi sebou písemnou dohodu. Máme syna (5let), který bude v mojí péči a nevím, jak stanovit částku, kterou by měl bývalý přítel platit a například její úpravu v čase. A zda vůbec taková uzavřená dohoda bude mít do budoucna nějakou váhu v případě, že by "začaly být potíže".

Děkuji

• #72945 Reply

Ester

Dobry den,

vubec temto pravnim vecem nerozumim, ale zajimala by mne jedna vec – v cervnu 2009 jsem podala zadost o zvyseni vyzivneho. Jelikoz ziji v zahranici, musim vse delat pres pravniho zastupce. Ten samozrejme neni nejlevnejsi uz proto, ze zadost byla podana pred 10ti mesici a nyni si spis prehazuji jednotlive soudy a dohaduji se, kdo ma o vyzivnem rozhodovat. Zatim tedy neni jasne, ktery soud bude rozhodovat. Zatim se jen podala zadost a jedno odvolani proti vysloveni mistni neprislusnosti. Ted uz pet mesicu spis cestuje mezi soudy.

Proto by mne zajimalo – pokud soudni rizeni o zvyseni vyzivneho (zadam po 10ti letech od posledniho rozhodovani) vyhraji, mam narok na nahradu nakladu na pravni zastoupeni od otce nezletile? Ja jsem zena v domacnosti, bez vlastniho prijmu, rodinu zajistuje financne muj manzel.

Predem mockrat dekuji za odpoved.

• #72946 Reply

Marcela

Dobrý den,

mám dotaz ohledně výživného. Máme s manželem střídavou péči. Syn již přes rok jen v péči u mě (kromě některých víkendů). Nyní bych to chtěla i soudně určit (svěření do mé péče) a stanovit výši výživného. Příjmy každého z nás jsou kolem 50.000 Kč čistého. V současné době dostávám 1500 Kč na měsíc. Syn je na střední škole. Mám tyto otázky:

1.) V jaké výši se pohybuje výživné v této výši příjmu (nemá žádnou další vyživovací povinnost)

2.) Jak hodně ovlivní výpočet výživného s příhlednutím na to, že mám manžela a tím i vyšší příjem.

3.) Bude soud také přihlížet na příjem přítelkyně bývalého manžela, když několik let žije s ním v jedné domácnosti, ale nejsou oddáni.

Předem děkuji za odpovědi.

• #72947 Reply

Martin Houdek

Dobrý den, jak se vypočítává výše výživného na dítě,které žije s matkou v zahraničí,oba jsou příslušníci cizí národnosti než já,to jest české? A kdo toto řeší,zda-li české,nebo v tomto případě ruské instituce? Bere se v potaz výše výživného to,že v současné době jsem v ČR ženatý a máme své dítě?

• #72948 Reply

Petra Novackova

Dobry den. Jiz 12 rokem ziji se synem mimo CR a jeho otec nikdy neplatil vyzivne. Mam narok o vyzivne zazadat? I presto, ze zijeme v zahranici, jsme tu samy a bez pomoci. Muj plat je pilis maly na vychovu 13-ti leteho syna. Dekuji

Odpověď na téma: stanovení výživného
Informace o uživateli: