Stavba

Forum Fóra Správní právo Různé Stavba

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Kocourek a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Pavel Stulík

Dobrý den. Mezi mým a sousedním RD je průjezd o šířce 325cm. Můj RD je postaven na hranici pozemku, jsem druhým majitelem (nestavěl jsem). Ve zdi našeho domu je v přízemí okno, s neprůhledným sklem, směrované do průjezdu. Soused má do průjezdu 2 okna, umístěné asi o 1m výš než naše okno. V současné době soused požádal stavební úřad o zastřešení průjezdu do výšky 4,5m, na úrovni našeho okna do výšky 2,2m. Z projektu vyplývá, že před naším oknem bude postavena zeď překrývající okno ze 3/4. Okno je v obývací hale a před oknem je umístěno otevřené schodiště do patra. Soused nám říkal, že zastřešení bude pro synovo auto, ale při předběžném projednávání jiné záležitosti to před vedoucí stav.úřadu popřel. Pro nás je postavení zdi před oknem nepřijatelné, přitom stačí zastřešení průjezdu posunout o 2m za naše okno, protože délka zastřešení průjezdu je téměř 11m. Protože se sousedem není možná jakákoliv rozumná domluva, ptám se, jak zabránit této nesmyslné stavbě? Stačí náš nesouhlas?

• #50436 Reply

Jiří Kocourek

Dobrý den,

chci stavět dům do 150m zastavěné plochy(bez stavebního povolení) a po předběžném naplánování byla vydána územní informace. V průběhu zpracovávání projektové dokumentace jsem se rozhodl dům posunout o dva metry ale na stavebním úřadě mi bylo řečeno že územní informace má platnost jeden rok a nedá se tedy nic změnit. Je možnost vydat novou územní informaci dříve než za rok, udělat změnu ve stávající úz.iformaci nebo zrušit její platnost. Předem děkuji J.K.

Odpověď na téma: Stavba
Informace o uživateli: