Stavební povolení

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Stavební povolení

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Jaroslav Knespl

Mám dotaz dokáže my někdo podat účinnou radu jak dosáhnout vydání stavebního povolení bez zbytečných dalších průtahů.

Přesto že jsou splněna veškerá zákonem ustanovená pravidla pro vydání tohoto povolení , máme problém z jedním ze sousedu neustále podává odvolání k řízení přesto že jeho námitky nejsou podloženy žádným platným předpisem ani nařízením. Námitky podává pouze proto že jsme mu nevyhověli ve věci umístnění stavby na pozemku , podle jeho představ. Stavba je i tak umístněna 4 metry od hranice pozemku i přesto že v tomto případě by bylo možno stavbu umístnit i dva metry od hranice pozemku vzhledem k umístnění okolních budov.

Poradí my někdo jak vyřadit tohoto stěžovatele z řízení alespoň do té míry aby jeho námitky nemuseli být brány v potaz ani stavebním úřadem.

Z příspěvky všem předem děkuji.

• #63962 Reply

Zdeněk Jurčík

Dobrý den,chtěl jsem se informovat o skutečnosti,kterou mi podsouvá stavební úřad.Prý musím mít v projetu na RD zakreslen,naprojektován i sklad dřeva pokud mám krb.Hlavní topení je řešeno plynovým kotlem.Děkuji za odpovědi

• #63963 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tohle je otázka pro projektanta nebo stavebního technika, ne pro právníka. Stavebnětechnické otázky nejsou předmětem této poradny.

• #63964 Reply

Michal Novotný

Dobrý den, prosím o radu. Jsem majitelem nemovitosti, kterou hodlám pronajímat. Nemovitost je několik let nevyužívaná a potřebuje tedy komplet rekonstrukci. S budoucím nájemcem jsem se dohodl, že rekonstrukci provede on na svoje náklady a na svoje "riziko" (v případě nenadálých nehod při rekonstrukci, apod.). Lze toto vůbec z hlediska práva dohodnout? (Např. podmínka smlouvy bude taková, že nebude platit nájem, ale že místo toho provede rekonstrukci v hodnotě xyKč.) Další související dotaz je, zda může být tím pádem veden on jako stavebník? (aby vyřizoval stavební povolení na své jméno, i když majitelem jsem já?). Děkuji mnohokrát za rady. S pozdravem, Michal Novotný

• #63965 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nájem ve formě kompenzace, tedy jako zápočet na investice nájemce, možný je. Například se stanoví výše nájmu a ta se bude umořovat zápočtem na nájemcem vynaložené investice. Pokud chcete, aby vše ohledně rekonstrukce vyřizoval za Vás, pak mu k tomu dejte písemnou plnou moc.

Odpověď na téma: Stavební povolení
Informace o uživateli: