stažení žádosti o rozvod

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod stažení žádosti o rozvod

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zbyněk Melichar a poslední změna je stará 8 let, 9 měsíců.

• Autor

Pavlína Dušková

1.4. máme první stání o dětech.Nechá se ještě rozvod zrušit?

• #26894 Reply

Petra Coelho

Nesouhlasím se zpětvzetím žalobního návrhu o rozvod manželství, který původně podal můj muž a pak jej stáhl bez mého vědomí. Já už rovněž nehodlám dále s ním žít ve svazku manželském. Co mám dělat, aby se celý proces dále neprotahoval a opět nezačala běžet zákonná lhůta na vyřízení nového návrhu tentokráte mnou podaného. Stačí soudu oznámit, že se zpětvzetím nesouhlasím, nebo musím napsat nový návrh na rozvod?

Děkuji, Petra

• #26895 Reply

Eva Hránková

S MANŽELEM SE CHCI NECHAT ROZVÉST.MANŽEL SOUHLASÍ S TÍM ŽE DĚTI ZUSTANOU MĚ DO PÉČE,TAKÉ NÁŠ BYT A DOKONCE JSME SE DOMLUVILI NA FINANČNÍ STRÁNCE.MANŽEL SE ODSTĚHOVAL. ALE ROZVOD PODEPSAT NECHCE.NYNÍ PO SKONČENÍ MÉ MD A UKONČENÍ MÉ PRACOVNÍ SMLOUVY,JSEM BOHUŽEL ASI MĚSÍC HLÁŠENÁ NA ÚŘADU PRÁCE JAKO UCHAZEČ O ZAMĚSTNÁNÍ.NENÍ NYNÍ LEHKÉ SEHNAT PRÁCI,DCERA BUDE MÍT PRÁZDNINY A SYN MÁ TEPRVE 4ROKY A DO ŠKOLKY NASTOUPÍ AŽ V ZÁŘÍ.MANŽEL CHE ABYCH SI NAŠLA HNED PRÁCI A AŽ TAM BUDU DÉLE JAK 3MĚSÍCE A SMLOUVU MI PRODLOUŽÍ A BUDU MÍT DOSTATEČNÝ PŘÍJEM ABYCH ZABEZPEČILA DĚTI,PAK SE ROZVEDE.MYSLÍM SI ŽE JE TO JEN ZÁMINKA.PROTOŽE KDYBY MYSLEL NA DĚTI NEPROTAHOVAL BY SOUD A KAŽDÉ STÁNÍ MĚ FINANČNĚ OCHUDÍ.CO UDĚLÁ SOUD?

• #26896 Reply

Petr Petr

V případě, že manžel nechce nic podepsat, tak mu to, co podle vás potřebujete podepsat pošlete jednoduše a doporučeně poštou.

Jinak ale k rozvodu soud nepotřebuje žádné souhlasné podpisy manželů a žalobu o rozvod může podat kdokoli z manželů, tzn. i když s tím ten druhý nesouhlasí. Na podání návrhu o rozvod není žádný formulář a je třeba podat normální žalobu, která se podává u místně příslušného soudu, tedy v místě kde manželé mají společné bydliště.

Nemusíte tedy čekat na manžela až se „rozhoupe“ a návrh na rozvod můžete podat sama.

• #26897 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

napište soudu, že s tímto zpětvzetím nesouhlasíte a že žádáte, aby manželství bylo rozvedeno.

• #26898 Reply

Zuzana Doležalová

Dobrý den,

prosím o info,jak by měla vypadat žádost o stažení žaloby o rozvod manželství.Stání o péči o dítě se již uskutečnila,ale přesto bych chtěla rozvod stáhnout.

Děkuji

• #26899 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Najděte si vzor na internetu nebo jděte za právníkem.

• #26900 Reply

Ales Samalik

Dobry den prosim o radu moje manzelka podala zadost o rozvod a opatrovnictvi.Ted si to rozmislela a nevi jak podat presne zruseni a nikde na internetu jsme presne zneni nenasli.Dnes 5.9.nam jiz prislo usneseni a prvni stani se kona 7.11.Usneseni prislo z pobocky mestskeho soudu a ted nevime jestli ma stazeni zaloby podavat na pobocce kvuli rodicovske zodpovednosti a na hlavnim soudu kvuli zadosti o rozvod.Dekuji predem za odpoved.Samalik

• #26901 Reply

Petr Petr

O pár řádků níž máte uvedenu odpověď paní doktorky a to:

Tento úkon se nazývá "zpětvzetí žalobního návrhu o rozvod manželství". A úplně jednoduše si ho napíšete sáma. Na přední stranu uveďte příslušný soud, spisovou značku, označte účastníky a označte návrh jako zpětvzetí. Pak stručně napište proč tak činíte a podepíšete se.

• #26902 Reply

Zbyněk Melichar

prosím o doplňující informaci: podpis stačí jen tak nebo musí být úředně/notářsky ověřený? děkuji

• #26903 Reply

Iveta Vejborná

Dobrý den, naše manželství trvá 26 let a máme společné bydliště. Nyní manželství nefunguje a ani jeden nechceme požádat o rozvod.

Když jeden z manželů nadělá dluhy a dojde k exekuci, tak jak ošetřit, aby tomu druhému nevzali jeho majetek, plat, popř. nezablokovali účet? Na koho se obrátit?

Děkuhji za odpověď.

• #26904 Reply

Zbyněk Melichar

jo..tak děkuju…:-(

Odpověď na téma: stažení žádosti o rozvod
Informace o uživateli: