stravné jednatele

Forum Fóra Obchodní právo Různé stravné jednatele

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Milan Bosák

Dobrý den,

mám dva dotazy"

1. jsem zaměstnán u a.s. a byl jsem vyslán na pracovní cestu do zahraničí. V zahraničí jsem strávil celkem 12 dní, bylo mi hrazeno cestovné, ubytování i strava.

Můj dotaz zní "mám nárok na nějakou náhradu v cizí měne, nebo Kč jako kapesné". Zaměstnavatel mi nedal žádné valuty pro osobní potřebu.

2. měl jsem zkušební dobu na 3 měsíce, která mi byla prodloužena až do doby splnění pracovní cesty. Je tento postup v souladu se zákone? Má na toto zaměstnavatel právo?

Uvítal bych návrh možného postupu, pokud byl porušen zákon.

Děkuji za odpověd.

• #36425 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, žádné "kapesné" zákoník práce nestanoví. Poskytují se náhrady, které uvádíte (§151 a násl. ZP). Ale pokud se jede od zahraničí, tak se např. stravné samozřejmě poskytuje v cizí měně. Jinak maximální délka zkušební doby činí 3 měsíce a musí být sjednána nejpozději v den nástupu do práce. Takto určenou zkušební dobu již nelze dále prodlužovat. To je nesprávný postup.

Odpověď na téma: stravné jednatele
Informace o uživateli: