studijní právo

Forum Fóra Ostatní Obecné studijní právo

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Václav a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Radim Pažourek

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně ukončení studia fakultou podle §56 odstavec 1 písmeno b) zákona č.111/1998 sb o vysokých školách. Nesplnil jsem požadavky fakulty – oni ukončili studium. Lhůta na odvolání je 30 dnů, ale mám se dostavit do 10 dnů od ukončení. Otázka zní: Je nabití právní moci po 30 dnech nebood doby převzetí dopisu do vlastních rukou? Předem děkuji za odpověď

• #75250 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, za den ukončení studia se v tomto případě považuje den, který je stanoven ve studijním a zkušebním plánu. Záleží tedy na tom, co z těchto interních aktů vyplývá a nikoli na tom, kdy a jestli jste si rozhodnutí o ukončení studia převzal. Na rozhodování o právech a povinnostech se sice nevztahuje správní řád (resp. obecné předpsiy o správním řízení). Lhůta běží ode dne doručení do vlastních rukou. Po jejím marném uplynutí bude rozhodnutí pravomocné a studium tím skončí. Podáte-li žádost o přezkum, ta má odkladný účinek. Pravní moc nastane až po průběhu a rozhodnutí v přezkumném řízení.

• #75251 Reply

Jakub Trčka

Dobrý den.

Mám takovou drobnou otázku, byl bych rád kdyby mi byla zodpovězena. Jsem si jistý že bych v budoucnosti chtěl studovat na Právnické fakultě, neznámo kde, a Chtěl bych se zeptat který z uvedených jazyků se během studia uplatní nejvíc, a který požaduje většina Fakult jsou to: Ruština, Španělština.

Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Jakub Tr.

• #75252 Reply

Jiří Václav

Dobrý den, prosím vás mám nejasno v titulu JUDr. a chtěl bych se zeptat, tento titul lze začít studovat hned po SŠ na VŠ nebo před ním musí být nejprve vystudován magisterský či bakalářsky titul děkuji za odpověd s úctou Jiří

Odpověď na téma: studijní právo
Informace o uživateli: