styk s otcem

Forum Fóra Rodinné právo Děti styk s otcem

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Aneta Popelková a poslední změna je stará 1 rok, 10 měsíců.

• Autor

Jana Bořilová

Dobrý den, otec má určen styk s dětmi (6 a 3 roky) každou druhou sobotu od 9:00hod. Neustále to porušuje chodí buď pozdě (v 11:00 i 12:00hod.)a nebo vůbec nepřijede a nedá mi vědět. Jak dlouho jsem povinna na otce dětí čekat až přijede? Teď naposled jsem čekala do 9:30hod. a když nepřijel jela jsem s dětmi pryč. V 9:45 volal, že čeká před domem a že nejsem doma.Strašně mě sprostě nadával do telefonu a tvrdil, že jsem povinna čekat tak dlouho až on prostě přijede (třeba i do 12:00hod.), že má prostě ten den na děti nárok a že mě dá k soudu. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.

• #30566 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, podmínky pro kontakt s dětmi má jasně dané v soudním rozhodnutí. Jestliže výjimečně dojde ke zdržení, pak je věcí prosté dohody rodičů, aby to vyřešili. Jestliže však podmínky nedodržuje opakovaně, pak je to on, kdo porušuje stanovená pravidla a těžko se bude u soudu něčeho domáhat. Jde tedy pouze o neopodstatněné výhrůžky. Naopak jste to Vy, kdo by se z důvodu nedodržování pravidel mohl u soudu domáhat změny, protože na Vaší straně o bezdůvodné bránění v kontaktu s dětmi nejde. To, že se špatně orientuje v čase a má potíže dostavit se na místo v předepsanou dobu, je pouze jeho problém.

• #30567 Reply

Martina Hájková

Moc bych Vás prosila o radu v mém problému.Môj vývalý přítel mi začal prostřednictvím emailu po 3letech vyhrožovat,že zažádá o svěření syna do péče,nebo o návštěvy.Celé 3 roky nás nekonktaktoval,ani neplatil výživné,to začal platit poslední 4 měsíce,protože dostal podmínku a nic jiného mu nezbývá.Na radu sociální pracovnice jsem umožmila styk syna s otcem v parku za přítomnosti soc.pracovnice,která viděla ,jak syn reagoval,začal brečet a okamžitě mě prosil o návrat domô.Syn nemá k biologickému otci žádný vztah,za otce považuje mého přítele se kterým 2 roky žijeme.Syn měl po odchodu otce velké psich.problémy,které jsme řešili s dět.psichol.vždy,když si syna vzal,tak s ním chodil po hospodách a střídal ženy….Došlo to tak daleko,že si k sobě nastěhoval prostitutku a na rady známých,kteří se dostali do jejich bytu,jsem mu přestala syna dávat,celé 3 roky se neozval,byl nezvěstný soud mi dokonce dovolil změnu synova přijmení.V rozsudku nemá určené návštěvy.Máme nějakou šanci?Děkuji

• #30568 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud se chce kontaktu se synem domáhat soudně, pak může. K věci se ovšem vyjádří i sociální pracovnice, které posoudí, jestli je synovi schopen zajistit vhodné výchovné prostředí a je-li kontakt s biologickým otcem v zájmu dítěte. Kdyby tomu tak nebylo, pak má soud možnost kontakt neumožnit vůbec nebo jen v omezeném rozsahu.

• #30569 Reply

Jana Tomanova

Dobrý den, chci se zeptat jsem rozvedená 7let a s býv, manželem mám 10letého syna svěřeného do mé péče.Po rozvodu jsem koupila domek 100 km od místa kde bydlí býv.manžel.Styk dítěte máme dohodou.Jezdí si pro syna tak 5x do roka + 14dní o prázdninách.Vzhledem k vzdálenosti , myslím že je to tak v pořádku. Syn si nijak nestěžuje že by se otec nestaral.Teď mi ovšem býv.manžel vyhrožuje že si nechá u soudu zažádat o určení styku s dítětem jinak a to každých 14 dní a já mu ho tam budu vozit a zase si pro něj budu jezdit.Je možné aby na to soud přistoupil? Je mojí povinností vozit dítě za otcem? Děkuji

• #106411 Reply

Aneta Popelková

Dobrý den,potřebovala bych poradit co mám dělat.Jsem rozvedená 2 roky s bývalým manželem máme syna 7 let,který je svěřen do mé péče.Styk s dítětem máme mezi sebou a alimenty platí 1500,- s tím že má synovi dokupovat potřebné věci,věci na sebe,platit obědy,přispět na školní pomůcky do první třídy a to nedělá,dal nám 500,-na víc že nám to musí stačit.Pro syna si ze začátku jezdil s někým pro to že nemohl řídit,nebo mu slíbil že si ho vezme a pak mu řek že až bude mít čas nebo že je odjetý,jezdí kamionem a přitom pil celí víkend.Teď se to zhoršilo,před rokem mu dal na zadek,nemá na něj nervi ani si sním nedokáže užít jejich čas,pořád někoho sebou musí mít,proto že si sním nevyhraje a syn k němu nechce jezdit,když začal vyhrožovat soudy že ho štvu proti němu a že já mu mám vysvětlit že musí k němu jezdit.Předávání syna bylo po každý hrozný brečel,bývalí mě nadával.Tak jsem to sním dohodla že si ho bude zatím brát přes den a ne na noc,než se to uklidní.Pak sám řek že by tam spal,ale druhý den by chtěl za mnou,ale vše bylo jinak.Spal tam,ale druhý den ho nechtěl pustit s baráku,prý na něj křičel že bude sním že ho ke mne nezaveze a ať si jde hrát že na něj nemá náladu,řek mu že pokud ho neodveze že uteče.Přivezl ho ubrečený ho a trvalo mi než jsem to s něho dostala co se vlastně stalo a od té doby má syn telefon a řekla jsem pokud se k němu neumí chovat že já ho přemlouvat nebudu a ať se domlouvá s ním o návštěvách,máme chytrého a rozumného syna a nechápu proč bych měla po tom všem rozhodovat za něj.Teď se opět 2 měsíce neozval ani ne ni schopen mu zavolat,přitom vím že byl doma.Pak se ozval že mi ho nechal dost dlouho a teď si ho bude brát,pokud nebude chtít že nás opět dá k soudu.Našel si novou přítelkyni,dodělává barák který jsme spolu začali stavět a já se vzdala vyplacení,jinam mi vyhrožoval že mi bude dělat problémy kvůli synovi u rozvodu ,teď bych uďála spoustu věcí jinak.Pořád mu něco slibuje,pak to nedodrží,ze dne na den napíše že ho chce a my už měli jiný plány,naposledy mu řekl že je tlustý tak s toho byl smutný,mě to zabíjí jak se trápí.Nedodržuje domluvený čas vyzvednutí a návratu.Můžu o syna přijít,kdyby nás dal k soudu?Že syn k němu nechce na noc a někdy ani na den.Jak se mám bránit jeho vyhrožování?Už se to táhne dlouho a být pořád ve stresu.Ďěkuji za odpověď

Odpověď na téma: styk s otcem
Informace o uživateli: