SVJ-důležité-spěchá

Forum Fóra Občanské právo Různé SVJ-důležité-spěchá

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra Klusáčková a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Petra Klusáčková

Dobrý den.

Mám dotaz. Před 2-mi lety jsem koupila bytovou jednotku v domě, kde jsme po právní stránce vedeni jako SVJ.

Jde o to, že jsem koupila byt s plastovými (novými) okny.Bytů s novými okny tu bylo shruba 10, barák má celkem 60 byt.jenotek.

Rok po koupi bytu byla schůze a tam se řešilo, že se nechají v baráku vyměnit všechna okna a bude se to platit z fondu oprav, s tím že ten kdo už má okna nová, tak aby na tom nebyl znevýhodněn, tak bude všem částka za okna vyplacena. Tudíž s tím všichni souhlasili a provedla se výměna všech oken. Vzal se na to úvěr a z fondu oprav se splácí.

Nyní by mělo dojít k vyplacení vlastníků, kteří už nová okna měli před hromadnou výměnou.

No a teď se konečně dostávám k jádru mého problému a dotazu. Dnes mi předseda řekl, že na to vyplacení nemám nárok, že jsem to s těmi okny už koupila, že jsem je neplatila. Také mi řekl, že se takto usnesl výbor SVJ. Žádný jiný pádný argument mi nedal.

S tím já tedy tvrdě nesouhlasím.

Už jenom proto, proč já bych měla ostatním prostřednictvím fondu oprav platit nová okna.

Ještě jenda informace. Paní od které jsem byt koupila stále v baráku bydlí a vlastní jiný byt.

Tak můj dotaz je jednoduchý. Mám nárok na náhradu za okna nebo ne? Mám na ni nárok já nebo paní, která okna platila? Jak mám proti výboru postupovat?

Předem děkuji za rychlou odpověď.

Můj e-mail: PetraKlusackova@seznam.cz

S pozdravem

Petra Klusáčková

Odpověď na téma: SVJ-důležité-spěchá
Informace o uživateli: