těhotenství

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

gabriela donatova

dobry den,jsem ve zkusebni době a otěhotněla jsem,nejspíš jsem jiz nastoupila tehotná.budu mit rizikove tehotenství,mam narok na nemocenskou a nemusim mit obavu,ze me vyhodi?dekuji

• #55686 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud jste ve zkušební době, pak Vás mohou "vyhodit", aniž by s tím měli nějaké potíže. Pokud však zkušební doba skončí a Vy budete v PN (později na MD a RD), pak Vás propustit nemohou (s výjimkou zániku nebo přemístění zaměstnavatele).

Na nemocenskou máte logicky nárok, vždyť je Vám ze mzdy odváděno nemocenské pojistné.

• #55687 Reply

Pavlína Králová

Dobrý den.

Jsem těhotná, vedená na úřadu práce a v ochranné lhůtě 6 měsíců. Zajímalo by mě, kdybych měla brigádu,z čeho by se mi počítala výše PPM. Z minulého zaměstnání nebo z brigády? Děkuji za odpověď.

• #55688 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, PPM se vypočítá z vyměřovacího základu z příjmů dosažených v rozhodné době 12 měsíců před nástupem na mateřskou dovolenou. Pokud tedy půjde o brigádu na DPČ, kdy jste účastna sociálního pojištění, pak se do výpočtu zahrne předchozí zaměstnání i brigáda. Jestli půjde jen o DPP, příjmy z ní se započítávat nebudou.

Odpověď na téma: těhotenství
Informace o uživateli: