trestní řízení

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení trestní řízení

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Václav Kotal a poslední změna je stará 8 let, 4 měsíce.

• Autor

Václav Kotal

Dobrý den,

chci se jen zeptat. Před třemi lety jsem si zakoupil mobilní telefon přes bazarové stránky za 6000,-. Místo mobilu mi však dotyčný poslal svíčku a noviny. Vše jsem nahlásil na policii, oni ho asi po měsíci chytli a odsoudili ho k trestu odnětí svobody v trvání 3 měsíců s tím, že výkon se podmíněně odkládá na zkušební dobu 1 roku. Napsali mě, že mě pozvou k hlavnímu líčení jako svědka, ale od té doby mi nic nepřišlo. Nedalo mi to, a tak jsem jim tam napsal. St.zástupkyně mi napsala, že byl soudem vydán trestní příkaz, který má povahu odsuzujícího rozsudku dle trestího řádu a proto nebylo hlavní líčení nařizováno, a proto jsem také nebyl soudem jako svědek vyslechnut. Dále psala, že trestní příkaz později nabyl právní moci. Já se chci však zeptat, když ho chytli, jakto že jsem nedostal zpět své peníze? Je ještě nějaká šance na to ty peníze získat, když už jsou to 3 roky? Předem děkuji za všechny odpovědi.

Odpověď na téma: trestní řízení
Informace o uživateli: