Trestní stíhání

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení Trestní stíhání

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Břetislav Dvořáček

Dobrý den.

Asi před půlrokem mne obvinila bývalá kolegině, že jsem mi poskytla půjčku, kterou jsem ji nevrátil. Tohoto sjutku jsem se měl dopustit tak, že jsem měl od jistých osob převzít finanční částky, které jsem pak měl vracet prostřednictvím mé kolegině.Ta později uvedla, že peníze vracela ze svého. Při vyšetřování vyšlo najevo, že na toto nemá má kolegině svědka ani žádné potvrzení o tom, že by mi půjčku poskytla.Měli být vyslechnuti osoby, kterým jsem měl prostřednictvím kolegině peníze vracet.Po skončení vyšetřovánína mne státní zastupitelství podalo žalobu a na to mne samosoudce odsoudil k trestu veřejných prací a náhradě škody.Po podání odporu bylo zahájeno hlavní líčení a vyslechnuti svědci.Ti vesměs ( více než v 50% ) uvedli, že peníze jsem vracel já osobně.Po prostudování spisu jsem si všimnul, že v přípravném řízení byli tito svědci vyslechnuti telefonicky!!!!

Je možné aby mne na základě telefonického výslechu někdo obvinil,podal žalobu a následně odsoudil?

Děkuji.

• #53958 Reply

Petr Petr

V současné době je zcela běžné, že policie v přípravném řízení zkontaktuje některé osoby telefonicky, tyto vytěží k dané věci a následně sepíše úřední záznam. Obviněn, obžalován a následně odsouzen nezávislým orgánem, kterým je v tomto případě soud jste ale musel být na základě řádných důkazů a je tedy zcela jedno jakým způsobem policie potřebné osoby zkontaktovala.

• #53959 Reply

Michal Mayer

Dobrý den mám takový problém dělám revizora v dopravní podniku města Ostravy.Jednoho dne mě v tramvaji napadl cestující poté co mě několikrát udeřil do obličeje pěsti jsem se začal bránit a zavolal jsem PČR a podal na něj trestní oznámení které bylo překvalifikované z trestného činu ubílžení na zdraví a výtržnictví jen na přestupek.A následně bylo trestní oznámení podáno na mou osobu.Podle znalcu jsem já a můj kolega měli dobu léčení 7 dní a on prej 3týdny.Měl podotýkám 1.38 promile alkoholu v krvi a prej jsem mu udělal krevní podlitiny na krku a zhmoždil jsem mu malíček i když policisté co ho předváděli k ošetření řekli že si malíček zhmoždil na WC v nemocnici řekli to před mojí přítelkyní tak by mě zajímalo jestli je možné abych z tohoto něco měl já si myslím a doufám že snad né děkuji za odpověd.

• #53960 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

těžko říct, neznám bližší detaily celé věci – výpovědi příp. svědků apod.

Odpověď na téma: Trestní stíhání
Informace o uživateli: