Trvalý pobyt

Forum Fóra Správní právo Veřejná správa Trvalý pobyt

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 7 let.

• Autor

Kačenka

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li potřebuji ke změně trvalého pobytu nájemní smlouvu nebo mi stačí evidenční list nebo co je třeba dělat, protože přítel rok smlouvu nedostane, je takzvaně ve sledování a i když jsem na bytě přihlášená ke službám a také jsem to prokazovala na městském úřadě evidenčním listem, uřednice mi trvdila, že bez nájemní smlouvy přes to vlak nejede a že mám prostě smůlu, že mi to nezmění, že je to můj problém, že přítel splácel dluh na bytě. Ted čekáme miminko, já už jsem v 6. měsíci a kvůli sociálce se zde chci nahlásit a nemůžu. Já tedy věřím, že ano, nicméně zmíněná úřednice si asi § 10 odstavec c) Zákona o evidenci obyvatel… vykládá jinak než já. Já mám z toho pocit, že mi stačí pouze doložit,že mám právo ten byt užívat a to jsem doložila a tedy že je mi odpíráno mé právo, prosím vyjádřete se k tomuto problému, abych mohla s jistotou říct, že jsem v právu a znovu to na městském úřadu řešit. Děkuji.

• #52569 Reply

Karel Dlouhý

Při ohlášení změny místa trvalého pobytu je občan povinen:

– vyplnit a podepsat přihlašovací lístek k trvalému pobytu, který je k dispozici na každé ohlašovně

– předložit platný občanský průkaz,

– předložit doklad opravňující užívat byt nebo dům (např. výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouvu), anebo pokud doklad nevlastní, úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny.

Z Vašeho dotazu není zřejmé, z jakého titulu máte právo byt užívat (resp. Váš přítel a Vy jste tam s jeho svolením?), čím jste to doložila?

Kdo je majitel bytu?

Co znamená "přítel rok smlouvu nedostane, je takzvaně ve sledování"?

Pokud odmítla zapsat změnu trvalého pobytu, musí vystavit správní rozhodnutí a můžete se odvolat ke krajskému úřadu.

Odpověď na téma: Trvalý pobyt
Informace o uživateli: