Týrání zvířat

Forum Fóra Trestní právo Různé Týrání zvířat

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Dana Bočková

Podám-li např. trestní oznámení já (z Prahy) na někoho třeba z Ostravy, jaká je pravděpodobnost, že budu vyzvána dostavit se do Ostravy za účelem výslechu či podání vysvětlení, když jsem nebyla svědkem události? Jedná se o případ týrání zvířat, o kterém mi podal zprávu útulek, který TO podat nechce. To by mě velmi komplikovalo situaci. Pokud to půjde k soudu, podá pak žalobu stát?

Pak mám ještě jednu prosbu, pokud je tu někdo, kdo by se chtěl s dalšími dobrovolníky věnovat systematičtěji případům týraných zvířat a návrhu změn novely tr. zákona, moc bychom uvítali právní oporu, zvěte se mi na email utulkaci@seznam.cz

• #51232 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud pouze podáváte trestní oznámení a nemáte k věci žádný vztah, tj. nebyla žádným svědkem a nejste ani poškozenou, není důvod, aby jste byla předvolávána.

Nicméně, nedokážu odhadnout, jestli Vás i tak budou chtít vyslechnout.

Pokud po přípravném řízení dojde státní zástupce k závěru, že zde trestný čin byl spáchán a že jej spáchal obviněný, podává obžalobu on a fakticky tak zastupuje stát v tomto řízení.

Odpověď na téma: Týrání zvířat
Informace o uživateli: