úhrada z fondu oprav

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti úhrada z fondu oprav

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Stanislav Jirásek a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63945 Reply

  jana barešová

  V panelovém domě,který je ve společenství vlastníků se provádí rekonstrukce(zateplení pláště domu,výměna oken,rekonstrukce balkonů).V domě je malá provozovna kadeřnictví s vlastním vchodem z ulice.Majitelka řádně platí do fondu oprav,ale bylo jí sděleno,že má nárok pouze na výměnu oken avýměnu dveří si musí hradit sama.Je vtomto případě nárok i na výměnu dveří?Děkuji.

 • #63947 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jak to mám vědět? To přece záleží na rozhodnutí společenství a to by mělo vycházet z nějakého podílu do fondu vůči např. počtu oken apod.

 • #63948 Reply

  Petra Holoubkova

  Dobry den,

  mam dotaz tykajici se spolecenstvi vlastniku jednotek a oprav bytoveho domu.

  V prohlaseni vlastniku je uvedeno, ze spolecnym vlastnictvim jsou (mimo jine) obvodove zdi i strecha. Cast obvodovych zdi byla zateplena vloni, zbytek ma probehnout letos. Zaroven ma byt opravena i strecha a dalsi veci. Majitele podkrovnich bytu se dozaduji take zatepleni – respektive aby bylo (stejne jako zatepleni svislych obvodovych zdi) hrazeno ze spolecneho fondu oprav, potazmo z braneho bankovniho uveru. Maji na to narok?

  Dum stoji cca od roku 1930. Podkrovni byty byly vybudovany kolem roku 2000 a vesmes je vlastni uz jini nez puvodni majitele (stavitele).

  Hralo by nejakou roli, pokud by vsichni ctyri majitele podkrovnich bytu svorne pozadovali zatepleni z fondu oprav? Anebo pokud by si ho naopak prali jen nekteri? Dalo by se na tom stavet (aby si to museli zaplatit sami, kdyz to nechteji vsichni)?

  Dekuji Vam mnohokrat za odpoved!

  S pozdravem

  Petra Holoubkova

 • #63949 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  zde záleží pouze a jen na obsahu stanov příp. na rozhodnutí shromáždění vlastníků.

 • #63950 Reply

  Stanislav Jirásek

  Dobrý den přeji. Můj dotaz je:co mám dělat, když má vlastnik mého byty v kupní smlouvě stanoveno, že musí investovat všechny prostředky z nájemného do oprav.

  Po spočtení nájemného si lze spočíst, že investuje jednu třetinu až polovinu. Vlastník přímo uvádí kolik investuje. Tak velké náklady ke správě mít přeci nemůže. Nyní kdy končí ony podmínky kupní smlouvy v rámci investic, snaží se zalátovat díry v rozpočtech v domnění, že se nelze dohledat zpětně. Kupní smlouva je č.904/04.Předem děkuji za případnou odpověď.

Odpověď na téma: úhrada z fondu oprav
Informace o uživateli: