úklid společných prostor

Forum Fóra Ostatní Obecné úklid společných prostor

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 4 roky, 5 měsíců.

• Autor

Jan Svěcený

Dobrý den, jsem členem bytového družstva a podle místní domovnice jsem úklid společných prostor neprovedl dostatečně kvalitně. Pokládá nástrahy pod rohožku ve formě smítek a drobků. Nyní mi přišla složenka na 200,-Kč za úklid provedený naším údržbářem (manželem domovnice)náhradou za ten můj, prý nepovedený. Jako příloha jsou podpisy dvou svědků neodklizené nástrahy. Je možné se nějakým účinným způsobem bránit proti zaplacení složenky? Myslím, že úklizeno bylo dostatečně a podobné metody se mi zdají poněkud přehnané a nedůstojné.

• #77465 Reply

právní vrba

Práva a povinnosti Vás jako člena bytového družstva, jsou z zákoně a ve Stanovách družstva. Pokud Stanovy odkazují na Domovní řád, platí pro (na) Vás i jeho obsah. Takže z čeho vyplývá právo "domovnice" kontrolovat úklid ? Kde je napsáno kdo rozhoduje o kvalitě úklidu resp. jak se má co, kde a jak uklízet ? Kde je psáno kdo rozhoduje o pokutě ? Kde je uvedena sazba za úklid provedený někým jiným ?

Odpověď na téma: úklid společných prostor
Informace o uživateli: