Ukončení prac. poměru z důvodu péče o dítě

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Ukončení prac. poměru z důvodu péče o dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Anna Szudárová

Dobrý den, měla bych dotaz mám prac.smlouvu na dobu určitou (do 30.6.2008) a vzhledem k tomu, že mám dceru (5,5roku), která je často nemocná a pracovní doba mi nevyhovuje (brát si § je nemyslitelné, neustále obtěžování kolegyně s výměnou směn nelze taky do nekonečna), tak jsem si našla zaměstnání na noční směny, kdy v případě onemocnění dcery, by tato situace byla vyřešená. Lze dát výpověď (nejlépe okamžitou, bez výpovědní lhůty) z důvodu péče o dítě? Předem děkuji za odpověď případně za odkaz Anna

• #43602 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, výpověď dát můžete i bez udání důvodu. I když uvedete důvod, o kterém píšete, nebude Vám to nic platné. Poběží 2-měsíční výpovědní doba a tu si odpracujete. Vhodnější by bylo se ze zaměstnavatelem dohodnout na rozvázání pracovního poměru. Tak by jste mohla odejít ihned podle toho, co si sjednáte.

Odpověď na téma: Ukončení prac. poměru z důvodu péče o dítě
Informace o uživateli: