Ukončení pracovního poměru dohodou v době nemocenské

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Ukončení pracovního poměru dohodou v době nemocenské

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Iveta Stachoňová

Jsem zaměstnaná jako pokladní ve zkušební lhůtě od 1.10.2007. Ode dne 15.11.2007 jsem nastoupila nemocenskou, která zatím trvá. 23.1.2008 mi zaměstnavatel dal podepsat rozvázání pracovního poměru dohodou.Tu jsem podepsala k datu 31.1.2008, protože by mi ji stejně poslali poštou a musela bych jí převzít. Chci se jen zeptat, jelikož můj zdravotní stav se nelepší a mám i další potíže, tudíž má nemocenská stále trvá, zda rozvázání pracovního poměru dohodou má vliv na nemocenské dávky. Děkuji.

• #42714 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nemocenské dávky Vám budou náležet i po skončení pracovního poměru.

• #42715 Reply

Alena Halabuková

Dobrý den chci se zeptat,jestli jde ukončit pracovní poměr ihned ze zdravotních důvodů a co je k tomu potřeba děkuji

• #42716 Reply

Hana Marková

Dobrý den, chtela bych vedět jestli mohu v pracovní neschopnosti podat výpověd na dohodu,k poslednímu dni v měsíci, bez udání důvodu.Může mi dát zaměstnavatel dvou měsíční výpovědní lhůtu? Děkuji

• #42717 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, k okamžitému zrušení PP ze zdravotních důvodů bude muset předložit lékařský posudek (nikoliv pouze lékařskou zprávu od obvodního lékaře), ve kterém bude zcela jasně uvedeno, že další výkon práce, kterou vykonáváte, by vážně ohrožoval Váš zdravotní stav. Bez takového posudku Vám zbývá jen výpověď nebo rozvázání PP dohodou.

• #42718 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, buď skončí PP dohodou anebo výpovědí. Při dohodě o rozvázání PP skončí ke dni, který si sjednáte. Když se nedohodnete, musíte podat výpověď, u které poběží 2-měsíční výpovědní doba. Jinak si projděte ostatní diskuze, tohle téma bylo řešeno mnohokrát.

Odpověď na téma: Ukončení pracovního poměru dohodou v době nemocenské
Informace o uživateli: