ukončení RD

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Kateřina a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Marketa Peterková

V květnu mi končí 3-letá varianta rodičovské dovolené.Zaměstnavatel pro mne práci nemá,mé místo bylo zrušeno,mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou.Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele,musí mi nabídnout pracovní zařazení uvedené v pracovní smlouvě a na stejném místě?(má pobočky po celé ČR).Můžete mi poradit jak popřípadě, pro mne nejvýhodněji,ukončit pracovní poměr?např. mám nárok na odstupné?Mám nárok na dovolenou po skončení RD?děkuji

• #46718 Reply

Barbora Tománková

Dobrý den,vracím se po RD do práce.Do 1.5.2008 jsem měla smlovu kde byl pracovní režim nepřetržitý. Pak jsem otěhotněla a na doporučení lékaře mě zaměstnavatel přeřadil na jiné pracovní místo s jednosměnným provozem potvrzené smlouvou. Teď,když se chci vrátit po RD mi zaměstnavatel oznámil,že celý podnik jede na 12ti hodinové směny a že mi nemůže vyjít vstříc. Ale protože mi nabídl spoustu míst (12ti hodinové),(nemohu to vzít protože bych nestíhala vyzvedávat děti ze školky),tak prý pro mne udělal maximum a pak je překážka na mojí straně. Když jsem použila slovo výpověď a odstupné,tak řekl,že se ta smlova (na 8 hodin) vztahovala jen na dobu těhotenství. Platí však na dobu neurčitou. Má na to právo??? A mám Já právo na odstupné?? Děkuji Bára

• #46719 Reply

Barbora Tománková

Dobrý den,vracím se po RD do práce.Do 1.5.2008 jsem měla smlovu kde byl pracovní režim nepřetržitý. Pak jsem otěhotněla a na doporučení lékaře mě zaměstnavatel přeřadil na jiné pracovní místo s jednosměnným provozem potvrzené smlouvou. Teď,když se chci vrátit po RD mi zaměstnavatel oznámil,že celý podnik jede na 12ti hodinové směny a že mi nemůže vyjít vstříc. Ale protože mi nabídl spoustu míst (12ti hodinové),(nemohu to vzít protože bych nestíhala vyzvedávat děti ze školky),tak prý pro mne udělal maximum a pak je překážka na mojí straně. Když jsem použila slovo výpověď a odstupné,tak řekl,že se ta smlova (na 8 hodin) vztahovala jen na dobu těhotenství. Ta však platí na dobu neurčitou. Má na to právo??? A mám Já právo na odstupné?? Děkuji Bára

• #46720 Reply

Kateřina

Dobrý den,

v prosinci 2012 jsem nastoupila na MD a zaměstnavatel za mě přijal od října 2012 náhradu ,která má uvedeno,že je zástup během mé mateřské

dovolené a to max. do 09/2015 ( což jsou 3 roky ). Pokud bych se chtěla vrátit v třech letech věku dítěte zpět do práce bude to až 01/2016. Je tímto způsobem správně smlouva sepsaná? Předem děkuji za odpovědi.

Odpověď na téma: ukončení RD
Informace o uživateli: