ukradený pes

Forum Fóra Občanské právo Různé ukradený pes

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Klára Novotná a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Klára Novotná

Dobrý den,

volala mi známá asi tak před rokem jestli bych se nechtěla ujmout opuštěného psa. Váhala jsem (jednalo se již o dospělou fenu velkého plemene) ale nakonec jsme se domluvili. Známá v té době provozovala psí hotel a o nalezení nové rodiny pro fenku jí požádal člověk který fenku do zařízení dával. Fenku jsem jejím prostřednictvím převzala včetně dokladů (rodokmen, očkovací průkaz). Podepsala jsem darovací smlouvu …bývalý majitel byl v zahraničí tak ve smlouvě byl zastoupen jiným pánem, a mnou. Fenka je člen rodiny, spí s dětma na gauči, chodíme s ní 2x denně na procházky a život si bez ní nedovedu představit. Teď po roce se ozval původní majitel že chce fenu zpět. Tvrdí že byla ukradená (né mnou ale tím člověkem co mi jí daroval). Za fenku platíme poplatky… Co máme dělat? Je možné že můžeme o fenku přijít? Děkuji za odpověd

• #34303 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, držitel věci (pes je z právního hlediska věcí), který ji má v dispozici v dobré víře, že je jeho (jelikož ji řádně získal) je sice chráněný, ale pokud nedojde k vydržení věci (v dobré víře), pak ji musí vrátit. A vydržení věci nastane až po 3 letech nepřetržité držby, což není Váš případ.

• #34304 Reply

Klára Novotná

Děkuji za odpověď. Nemůžeme se nějak bránit? přece nemůžou po roce co se o fenu řádně staráme jen tak přijít a vzít si jí? Darovací smlouva je tedy k ničemu? Děkuji

Odpověď na téma: ukradený pes
Informace o uživateli: