umožnění přístupu

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí umožnění přístupu

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jindřiška Tóthová a poslední změna je stará 4 roky, 7 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #52129 Reply

    Martina Rylková

    Dobrý den,zakoupila jsem stavební pozemek přes realitní kancelář,kde mi bylo sděleno,že automaticky se namě převádí právo používat příjezdovou cestu.Po krátké době jsem zjistila,že na příjezdovou komunikaci nemám právo a majitelem je úplně někdo jiný.Skutečný majitel mi teď nedovolí příjezdovou cestu používat,dále je na přij.kom.navržen návrh na exekuci,takže majitel toho pozemku ho nemůže prodat ani nechce.V řízení exekuce není ani uvedeno jméno exekutora.Nevím co mám teď dělat,ráda bych ten pozemek (jako příj.kom.)koupila přes exekutora.Může te mi poradit?

    Děkuji Rylková

  • #52131 Reply

    Hesoun Miroslav

    dobrý den mám prosbu. moje kamarádka si před 10ti lety koupila chatu.pozemek nebyl na prodej.přestavěla chatu k obrazu svému.ted zakoupil pozemky jiný majitel a zakázal jim chat tam je více vjezd i vstup na pozemek. a nabídl že za pár korun tu chatu vykoupí.což je silně podhonocená suma.může se k té chatě dále používat jeho cestu? nebo mu chatu musí prodat a na pozemek nevstupovat?děkuji

  • #52132 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, na výpisu z katastru nemovitostí zjistíte, který soud vydal usnesení o nařízení exekuce na majetek dlužníka. U tohoto soudu by jste se pak mohla pokusit získat informaci o tom, jaký exekutor věc řeší.

  • #52133 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, vlastník pozemku je povinen umožnit přístup k nemovitosti, kterou vlastní někdo jiný. Pokud to neumožní, nedohodnou se např. na věcném břemenu, pak bude muset proti vlastníkovi pozemku podat žalobu na stanovení povinnosti zdržet se zásahů do výkonu vlastnického práva.

  • #52134 Reply

    Bohumila Hrušková

    Dobrý den,

    ráda by jsem se zeptala na umístnění kontejnerů na komunální odpad na plochu městského úřadu sousedící s přední stranou našeho pozemku. Na nově vybudované ploše chtějí technické služby umistnit 4 plastové kontejnery na kolečkách na odpad. Tyto budou stát přímo před naším plotem. Jejich celková délka je asi 6 m. Mohou bez našeho svolení to provésti popř. máme možnost se nějakým způsobem bránit? Existuje nějaký zákon, který tento stav definuje?

    Děkuji za odpověď

    S pozdravem

    Hrušková

  • #52135 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, konkrétní vzdálenost kontejnerů nikde stanovena není. Pokud by s tím byly v budoucnu nějaké potíže (např. zápach), pak by bylo nutné postupovat v souladu s ustanoveními občanského zákoníku o sousedských právech (§127) a domáhat se ochrany vlastnických práv před nepřiměřenými zásahy ze strany vlastníka sousedního pozemku (tedy obce).

  • #52136 Reply

    vaclav kerner

    Mam pozemek k nemuz je pristup pouze obecni komunikaci ktera je vsak leta nepouzivana ale ja nemam jinou moznost se na pozemek dostat v katastru je cesta znacena jako obecni komunikce ale obec tvdi ze cestu si musim spristupnit na vlastni naklady nebo ze mi nepovoli vjezd je obec povina udrzovat obecni komunikace a umoznit mi tak vstup avjezd na pozemek jiny pristup nez obecni komunikaci nenije obec povina mi vjezd umoznit dekuji kerner

  • #52137 Reply

    Katka Havlickova

    Dobry den,

    jsem majitelkou pozemku, na kterem stoji muj dum. Pozemek je veliky, proto jsem se rozhodla prenechat pruh pozemku o siri asi 10 m bratrovi. Ze tri stran hranici pozemek s ruznymi majiteli, pouze na predni strane sousedi s obecnim pozemkem vedenym v listu vlastnictvi jako ostatni komunikace. Ta je tvorena asi 2,5 m zpevnenou plochou ze zamkove dlazby a potom nasleduje hned silnice. Pristup z cesty na muj pozemek je na opacne strane teto hranice nez je planový bratruv pozemek. Ma bratr v pripade rozdeleni pozemku pravo na zrizeni vlastniho pristupu z cesty k pozemku popr. muze mu to obec odmitnout? Navic na na teto zpevnene plose stoji skoro po cele delce predpokladane bratrovi casti odpadni nadoby na koleckach bez pristresku. Muze to obec pouzit jako argument pro neudeleni ci musi je obec odstranit? V pripade, ze by bratrovi nebyl umoznen pristup k jeho casti primo z obecni komunikace, tak by jsem nepristupovala k prevodu.

    Predem dekuji za odpoved.

    Havlickova

  • #52138 Reply

    leoš rybar

    Dobry den .Pred nedavnem jsem koupil dum s pozemkem na kterem stoji pamatkove chranena stavba,ktera stejnou merou zasahuje na souseduv pozemek.Tak pul na pul.Ze strany meho pozemku je vchod zazdeny takze nemam do objektu pristup.Soused užívá celou stavbu .Když jsem sousedovi oznamil,že bych chtěl objekt také užívat odpověděl ,že nemam nárok pry se stavba užíva už sto let ze strany od něj. Mám narok na užívaní stavby?

    Děkuji za odpověd Rybar

  • #52139 Reply

    Marketa Lorencova

    Dobry den, jmenuji se Marketa Lorencova a ziji v Australii. 2003 jsem zakoupila dum v Olomouci se zahradou a na konci zahrady je spolecna zed s opustenou a chatrajici dvoupodlazni halou, ktera je soucasti meho pozemku. rada bych renovovala halu, ktera je na mem pozemku, ale nema prijezdovou cestu. hala mela prijezdovou cestu (za komunismu slouzila jako calounictvi), ale cesta je ted ohranicena a soucasti sousedova pozemku. Rada bych vedela jak postupovat dale. dekuji Marketa

  • #52140 Reply

    Jindřiška Tóthová

    ano

Odpověď na téma: umožnění přístupu
Informace o uživateli: