ÚMRTÍ ZAMĚSTNAVATELE U SOUKROMÉ FIRMY

Forum Fóra Pracovní právo Různé ÚMRTÍ ZAMĚSTNAVATELE U SOUKROMÉ FIRMY

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38513 Reply

  Michal Paško

  DOBRÝ DEN,

  PROSÍM O RADU.JAK BY MĚLA MANŽELKA POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ ŽE JÍ ZEMŘEL ZAMĚSTNAVATEL A ONA BYLA JEHO JEDINÝ ZAMNĚSTNANEC.JEN BYCH CHTĚL DODAT ŽE SE JEDNÁ O MALOU SUKROMOU FIRMU(opravna obuvi).TO ZNA MENÁ NEBO SI MYSLÍM PŘIŠLA DEN ZE DNE O PRÁCI.KAM A KDY A JAK BY SE MĚLA PŘIHLÁSIT.ZA JEHO ŽIVOTA SE DOMLOUVAL S MOJÍ ŽENOU ŽE BY JÍ FIRMU ODPRODAL.PŘEMÝŠLEL ŽE BY LETOS UKONČIL PODNIKÁNÍ,A ŠEL DO DŮCHODU.SITUACE SE ALE ZMNĚNILA JE VŠE JINAK.CHTĚL BYCH SE JEŠTĚ ZEPTAT KDYBY SE RODINA ROZHODLA ,ŽE TUTO FIRMU PRODÁ.JESTLI BY JI PRACOVNÍ ÚŘAD NĚJAKÝM ZPŮSOBEM NEPOMOHL FINANČNĚ.PROTOŽE BY U NĚJ ASI V TOMTO PŘÍPADĚ MUSELA NASTOUPIT A NE ZE SVÉ VINY.

  MOC DĚKUJI ZA BRZKOU ODPOVĚD.

  MICHAL PASKO,KARVINÁ

 • #38515 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jestliže nedojde k přechodu živnosti na jinou osobu (např. dědice) pak pracovní poměr smrtí zaměstnavatele – fyzické osoby skutečně zaniká. Nějaké dotační tituly na zahájení podnikání pro uchazeče o práci sice úřady práce mají, ale na konkrétní podmínky se musíte informovat přímo na ÚP.

Odpověď na téma: ÚMRTÍ ZAMĚSTNAVATELE U SOUKROMÉ FIRMY
Informace o uživateli: