Uplatněni naroku na pojistné plněni.

Forum Fóra Ostatní Obecné Uplatněni naroku na pojistné plněni.

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

miroslav zeiner

Dobry den potřebovala bych poradit. Nevim jak spravně zformulovat popis události na kterou vyžaduji vyplaceni pojistného plnění. Dělam domaci praci a omylem jsem odevzdala nekvalitni vyrobek. Nyni po mne zaměstnavatel požaduje nahradu za zpetnou dopravu a opravu dané věci. Při zakladani pojistky mi pracovnik pojištovny tvrdil, že se na to daná poj.smlouva vztahuje. Nyni na muj tel. dotaz se zdá že je pojistka naprosto bezcenná.Rozhodovat tady bude každé slovo na popisu udalosti. Děkuji za brzskou odpověd.

• #75563 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zákon o pojistné smlouvě říká, že pojistník je povinen bez zbytečného odkladu pojistiteli oznámit, že nastala pojistná událost, podat pravdivé vysvětlení o vzniku a rozsahu následků této události, předložit k tomu potřebné doklady a postupovat způsobem dohodnutým v pojistné smlouvě. Z toho vyplývá, že by jste měla celou škodní událost popsat pečlivě, pravdivě, co nejpřesněji a nejúplněji. Takže důležitější než forma bude v tomto případě obsah Vašeho sdělení.

Odpověď na téma: Uplatněni naroku na pojistné plněni.
Informace o uživateli: