úraz ve veřejné dopravě

Forum Fóra Občanské právo Různé úraz ve veřejné dopravě

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  doublefantasy a poslední změna je stará 5 let, 10 měsíců.

• Autor

doublefantasy

Nejsem si jistá, kam přesně můj dotaz zařadit. V autobuse jsem si při otvírání okýnka (nešťastně vytočená noha když jsem se pořádně zapřela abych ho otevřela) vykloubila čéšku. Stalo se to těsně po nástupu, ihned jsem to oznámila řidiči a pro obrovskou bolest jsem si chtěla zavolat sanitku, řidič na ni ale odmítl čekat, protože musí plnit jízdní řád, nabídl mi, ať si vysednu a počkám si, ale já jsem se nemohla sama bez pomoci ani pohnout. Takže jsem musela přetrpět skoro hodinu cesty na další zastávku, kde už mě čekala sanitka. Řidiči jsem podepsala papír co se stalo, což podle mě nebylo úplně korektní, po hodině ukturných bolestí jsem nevěnovala pozornost co je tam přesně napsané, ale to je asi má chyba. Byl postup řidiče správný? nemám si na něj stěžovat? a nenese dopravce odpovědnost za úraz cestujícího? i když v tomto případě to asi byla jen má chyba.. neměl by být například nějak pojištěný a nemám nárok na odškodnění z jeho pojištění když ne přímo od dopravce? děkuji za pomoc

Odpověď na téma: úraz ve veřejné dopravě
Informace o uživateli: