ustni dohoda

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy ustni dohoda

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #48772 Reply

  Novakova

  Dobry den, mela bych dotaz ohledne ustni dohody. S manzelem jsem se rozvedla . A odkoupila podiluv manzel na chate kterou jsme vlastnili.Pri prodeji jsme se ustne domluvili ze vyklidi z pozemku chaty bordel ktery se na tomto pozemku nachazí(jedná se o vraky aut a díly na auta). Bohuzel jsem toto nezadala do smlouvy, ale svedky mam kteří byli pri tom kdyz jsme meli tuto ustni dohodu. Jak mam prosim postupovat? je to již rok co to melo byt vyklizené. Muzu pozadovat najem za uskladnené veci. a to i zpětně. diky za info.

 • #48774 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, každá ústní dohoda je složitá na prokazování. Jestliže nebude reagovat na Vaše výzvy, budete muset k soudu se žalobou na ochranu vlastnického práva. Rozsudkem by mu potom mohlo být takové vyklizení pozemků nařízeno. Když by odmítal, mohlo by dojít k vyklizení za pomoci jiné osoby a náklady na to by se bývalému manželovi "přeúčtovaly", takže by je musel zaplatit. Pokud jde o skladné, můžete ho do žaloby uvést, ale není možné 100% určit, jestli Vám ho soud přizná nebo ne. Jestliže se rozhodnete pro žalobu, doporučuji Vám obrátit se v této věci na právníka. To Vám zaručí správně sepsanou žalobu.

Odpověď na téma: ustni dohoda
Informace o uživateli: