užívání obecního pozemku před rodinným domem

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti užívání obecního pozemku před rodinným domem

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Kunátová Eva a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #62154 Reply

  Kunátová Eva

  1-Pozemky před rodinnými domy patřící městu jsou užívány a udržovány vlastníky příslušných rodinných domů. Mají všichni vlastníci stejná práva užívání těchto pozemků v plném rozsahu?

  V tomto konkrétním případě se jedná o řadovou zástavbu

  2-Pokud je některému majiteli rodinného domu omezeno užívací právo tohoto pozemku, je povinností majitele pozemku oznámit změnu užívacího práva, popřípadě vyslechnout vyjádření k tomuto omezení ?

  Při rekonstrukci kanalizace ve jmenované ulici došlo k při uvádění chodníků a přilehlých pozemků (záhonů) do původního stavu k nedodržení původního stavu pozemku před domem č. 133/17 následovně:

  Majitel sousedního domu v ulici si bez jakékoli dohody a povolení nechal pracovníky provádějícími tyto práce rozšířit vjezd do domu tak, že vydlážděná plocha zasahuje před náš dům.

  Na náš dotaz, zda na tyto úpravy má vydáno svebtaní povolení, odpověděl, že náš pozemek to není a on si úpravu domluvil s mistrem.Zmíněný pozemek patří městu. Na další připomínku zda je to on, kdo rozhoduje o tom, jestli si může toto rozšíření udělat byl značně impertinentní, slušně řečeno nám bylo sděleno, že nám po tom nic není, protože se jedná o obecní pozemek.

  Nyní považuje toto rozšíření za „svůj vjezd“ a lidi, kteří autem parkují před domem č. 17 dosti hrubě napadá, že mu stojí v jeho vjezdu. Naposledy napadl slovně naši dceru v době, kdy jsme měli více návštěv, které přijely vozem.

  Toto je část dopisu,kterým jsme se obrátili na magistrát,aby byla odstraněm původ konfliktní situace a pozemek uveden do původního stavu.

  Totiž při kontrolním dnu,kdy v ulici byli úředníci magostrátu jsme požadovali,aby tato naše připomínka byla zapsána.Bylo nám samozřejmě ústně odpovězeno,že pokud budou konfikty i nadále pokračovat máme si požádat,aby pozemek byl uveen do původního stavu.Jednotlivé odbory si tuto naši žádost předávají jak horký brambor a nyní to skončilo na odboru majetkoprávním,kde nám mají odpovědět naše dotazy v záhlaví dopisu.Protože nepovažuji jednání magistrátu za nestrané,obracím se na vás s žádostí o odpověď dle občansého zákoníku na zaslané otazky.

Odpověď na téma: užívání obecního pozemku před rodinným domem
Informace o uživateli: