uživatelské právo k bytu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod uživatelské právo k bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Nováková Zuzana a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Naďa

Prosím o radu, s bývalým manželem jsme koupili společně byt. Vlastníci bytu jsme oba. Před 2roky se odstěhoval ke své matce a před 1 rokem jsme se rozvedli. Majetkové vypořádání ještě nemáme.Po rozvodu si odvezl veškeré svoje osobní věci i část vybavení bytu. V součásné době tedy už rok se v bytě žádné jeho věci nenalézají, ale on do bytu chodí za mé nepřítomnosti a odnáší si z něj moje věci. Mohla bych vyměnit zámek u bytu, když už tady víc jak 2 roky nežije a své věci tu nemá víc jak rok? O byt se budeme soudit neb on vyplatit z bytu nechce ikdyž má kde bydlet. U matky mu patří část domu. Jde mi o to, pokud vyměním zámek u bytu, aby mi to nebylo při soudním řízení přičteno k horšímu. Tím, že se odstěhoval , zda mu nezaniklo uživatelské právo k bytu. Děkuji za odpověď.

• #26910 Reply

Naďa

ještě jsem zapoměla napsat, že se na nákladech na provoz bytu nijak finančně nepodílí

• #26911 Reply

Nováková Zuzana

S manželem jsme již 2 roky rozvedeni,ohledně bytu v osobním vlastnictví 1/2každý,bylo dohodnuto, že v něm mohu setrvat do 18let věku syna, kterému je nyní 13let.Jelikož ale narostly náklady na provoz bytu a je nutná rekonstrukce uvažuji o prodeji a následném vyrovnání ex.Ale s tím ex nesouhlasí,jakou mám šanci?

děkuji

Odpověď na téma: uživatelské právo k bytu
Informace o uživateli: