větrání do světlíku

Forum Fóra Správní právo Různé větrání do světlíku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Emil Šic

Dobrý den, moc prosím o fundovaný názor: jsem nájemce obecního bytu v jedné z částí Prahy, kde jsem vybudoval WC s větrákem do světlíku. Stavební odbor však pozastavil řízení a direktivně trvá na odstranění větráku a vybudování okna, nebo na vyvedení větráku světlíkem na střechu (trubka). Magistrátní vyhláška podle mne ovšem způsob větrání (nucené/přirozené) neřeší, řeší se jen to, že (cituji vyhl. 29/1999): do světlíkové nebo větrací šachty lze zaústit pouze větrání místností stejného charakteru v celé výšce šachty (konce citátu).Což splňuji. Navíc, vyhláška také říká, že ve světlíku nesmí vést žádné nové instalační vedení – čili větrání na střechu odporuje vyhlášce. Je možné, aby si stavební odbor vykládal vyhlášku po svém, příp. vymýšlel vlastní interní směrnice? Děkuji za odpověď.

• #50424 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to, že si někteří úředníci vykládají předpisy po svém se stává. Doporučil bych Vám nechat si posoudit od zkušeného stavaře věc ze stavebně technického hlediska a zjištění souladu s vyhláškou, o které píšete. Pak budete muset rozvážit, jestli se chcete pustit do boje s úřadem anebo vyhovíte jejich požadavku. Obraťte na i na právní oddělení příslušného úřadu a požadujte vysvětlení, z jakého důvodu po Vás úředníci vyžadují úpravy, které podle Vašeho názoru nejsou v nesouladu s vyhláškou.

Odpověď na téma: větrání do světlíku
Informace o uživateli: