vlastníci bytové jednotky

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí vlastníci bytové jednotky

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  lenka rohánková a poslední změna je stará 4 roky, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #52024 Reply

  Hana Zemanová

  Dobrý den,

  chtěla bych vás požádat o radu jak máme s manželem postupovat v případě, že je majitelem bytu zapsán pouze manžel (byt darovali rodiče) a přejeme si připsat jako dalšího majitele bytu mě. Zajímá mě především co je k tomu potřeba a jestli nás v tomto případě čekají s tím spojené finanční výdaje.

  S poděkováním a pozdravem H.Z.

 • #52026 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, projděte si diskuze. Na tohle téma nalezente několik příspěvků. Buď rozšíříte společné jmění manželů nebo Vám manžel polovinu bytu daruje (pak ale půjde o spoluvlastnictví a ne o SJM).

 • #52027 Reply

  Veronika Hudcová

  Dobrý den potřebovala bych poradit jak napsat smlouvu o zvýšení nájmu. Děkuji Hudcová

 • #52028 Reply

  Nikola Navrátil

  Dobry den, chtěl bych se zeptat, jak postupovat.

  Když je vlastníkem obecního domu osoba, která vlastní další nemovitosti a k tomu ještě ten obecní byt pronajímá, může samozrejmě o byt přijít, když jí někdo nahlásí.Slyšel jsem, že když ta dotyčná osoba ho nahlasí může byt získat.Je to pravda? A kdyz ano, jak postupovat, aby človek mohl byt ziskat. Děkuji

 • #52029 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  na tento dotaz již bylo na těchto stránkách odpovězeno, ale znovu:

  Ta osoba byt nevlastní, ale má ho v nájmu.

  Je nesmysl, abyste získala byt od města za to, že někoho udáte.

 • #52030 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, sepisování smluv není předmětem zdejší poradny. Obraťte se na placené právní služby nebo se pokuste najít nějaký vhodný vzor na internetu.

 • #52031 Reply

  Iveta Ryšavá

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jak se dá rozšířit vlastnictví k bytu ,kterým je vlastník manžel a chtěli bychom ho rozšířit i na mě.Je třeba o to pozádat katastr nebo notáře ?Děkuji Ryšavá

 • #52032 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  do SJM lze tuto nemovitost převést jen na základě dohody o rozšíření SJM ve formě notářského zápisu – bývá to ale celkem finančně náročné. Mnohem jednodušší a hlavně až na 500 Kč kolek zdarma je darování poloviny této nemovitosti manželkou Vám. Pak sice nebudete mít nemovitost v SJM ale bude se jednat o podílové spoluvlastnictví k nemovitosti, které osobně považuji za přehlednější.

 • #52033 Reply

  lenka rohánková

  Dobrý den

  vlastním ideální polovinu RD .Chtěla bych dům rozdělit na dvě bytové jednotky.Je to možné?A jaké doklady k tomu budu potřebovat a je zapotřebí souhlas spolumajitelů?Děkuji za odpověď

Odpověď na téma: vlastníci bytové jednotky
Informace o uživateli: