volno na svatbu

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená volno na svatbu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

• Autor

Marcela Kratochvílová

Dobrý den, není mi jasné, jak je to s volnem na svatbu. Podle zákoníku práce mám nárok na 2 dny volna. Svatbu máme v pátek 6.8. Je to sice všední den, ale pracuji na směny a právě na pátek mi vychází mé obvyklé volno. Přicházím tím pádem o jeden den volna? Nebo mám nárok využít oba dva dny, například ve středu a ve čtvrtek? Pokud mám nárok jen na jeden den, tak na placené nebo neplacené volno? V různých diskuzích jsem se dočetla, že když se svatba konala v sobotu, v pátek platilo volno placené… Děkuji za odpověď

• #48138 Reply

Karel Dlouhý

"Pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze za 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče."

Z toho vidím jako nejlepší, že využijete volno na čtvrtek a pátek, z toho ve čtvrtek placené.

Odpověď na téma: volno na svatbu
Informace o uživateli: