Vraceni odstupneho pri navratu k puvodnimu zamestnavateli

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Vraceni odstupneho pri navratu k puvodnimu zamestnavateli

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 6 let, 4 měsíce.

• Autor

Radka Kalinova

Dobry den, rada bych se zeptala na nasledujici. Pracovni pomer mi byl ukoncen k 7.2.2010 dohodou z duvodu nadbytecnosti. V teto dohode mam uvedeno, ze mi bude vyplaceno odstupne ve vysi 3mesicniho prumerneho vydelku a dale odmena ve vysi xy (v podstate se jedna o dva platy bez provizi) a dale odmena ve vysi xz (jedna se o pomernou cast provizi).

Co se stane, kdyz k tomuto zamestnavateli nastoupim znovu, rekneme od 1. brezna nebo dubna?

Na internetu jsem se docetla, ze budu muset odstupne vratit. Chtela bych se zeptat, zda-li se jedna pouze o prvni cast – tedy odstupne ve vysi 3mes.prum.vydelku, nebo zda sem bude spadat i cast druha a treti – odmeny. Dale bych se chtela zeptat, kdy to musim vratit? Nechci totiz, abych v prubehu zkusebni doby doslo treba k propusteni a ja bych pak nemela nic. Mohu to vratit az po skonceni zkusebni lhuty? Je potreba toto zanest do nove pracovni smlouvy?

Moc dekuji predem za odpoved, nevim, na koho se jinak obratit.

Diky moc,

Radka

• #46325 Reply

Karel Dlouhý

Vrací se poměrná část odstupného (podle počtu měsíců, které uplynuly od skončení prac. poměru.

Ty "odměny" nejsou odstupné – tedyna vrácení není nárok.

Pokud nastoupíte k témuž zaměstnavateli, není důvod, proč byste si měla dohodnout zkušební dobu (pokud nejde o zcela jinou práci?).

Kdy to musíte vrátit – to by asi bylo dobré uvést v té pracovní smlouvě.

• #46326 Reply

Tereza Drbohlavova

Dobry den,

Vim,ze bych mela odstupne vracet, pokud se vracim ke stejnemu zamestnavateli a neuplynula cela lhuta 3 mesicu. Chtela bych se ale zeptat, kdyz zamestnavatel po mne odstupne nechce, nevyzval mne ci mne ho nestrhl z vyplaty, mam na vraceni odstupneho sama upozornit a musim ho vratit? Nezenu se do problemu, kdyz to neudelam? Jde o to, ze zamestnavatel ho po me nechce, takze obe strany jsou spokojene, prekracujeme zakon? Jaky postih muze nastat zamestnavateli ci popr. zamestnanci pokud ostupne nevyzaduje tudiz ho zamestnanec nevyplati zpet? moc Vam dekuji Tereza

• #46327 Reply

Karel Dlouhý

Řekl bych, že to není vaše starost, vás nikdo nemůže postihnout.

(Zaměstnavatele nejspíš také ne)

Odpověď na téma: Vraceni odstupneho pri navratu k puvodnimu zamestnavateli
Informace o uživateli: