Vrácení zálohy

Forum Fóra Obchodní právo Různé Vrácení zálohy

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Týna a poslední změna je stará 1 rok, 4 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36321 Reply

  Alena Matrasova

  Dobrý den,

  za zamluvení sálu v restauraci na svatbu jsme byli nuceni zaplatit zálohu za rezervaci data 5000Kč. Ale z rodinných důvodů se svatba přesouvá.Rezervaci jsme odvolali 2,5měsíce dopředu, ale provozní dané restaurace mi řekl, že celá záloha je nevratná a tudíž nemám nárok na její vrácení. Přitom na stvrzence není napsané nic o tom,že je záloha nevratná.

  Můžete mi prosím poradit, zda mám právo na vrácení zálohy či nikoliv.

  Děkuji.

  Matrasová

 • #36323 Reply

  Hana Neuvirthová

  Dobrý den, 7.4.2008 jsem si v jedné půjčovně svatebních šatů zamluvila svatební šaty. Při placení zálohy mě paní prodavačka řekla, že tato záloha je vratná a na doklad o zaplacení napsala…byla seznámena se zápůjčním řádem. Po 10 dnech jsem chtěla zálohu vrátit, ale paní majitelka mě řekla, že je tato záloha nevratná. Pokoušela jsem se s paní domluvit, že mě to paní prodavačka opravdu řekla a mám svědka, že to tak bylo. Půjčovní řád mě byl ve zkratce řečen pouze ústně při zkoušení šatů. Psaný řád jsem neviděla a nic víc než doklad o zaplacení nepodepsala. Má paní majitelka právo si tuto zálohu nechat?Děkuji

 • #36324 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jako kupující jste se měla s řádem seznámit a měla jste si ho vyžádat k nahlédnutí. Teď bude obrana těžká. Můžete tvrdit, že jste byla uvedena v omyl na základě tvrzení prodavačky, čímž Vám vznikla "škoda", ale pokud zálohu nevrátí dobrovolně, nezbývá nic jiného než soud.

 • #36325 Reply

  Jitka Chytilová

  Dobrý den,dostala jsem výzvu k zaplacení poskytnuté zálohy s douškou pokus o smír.Obsah výzvy se týkal r. 1993,kdy jsem uzavřela s Bohumínskými dratovnami,dnes Moravskoslezským investičním fondem a.s. v druhé vlně kupomonové privatizace smlouvu o vyplacení zálohy na dividendy.Fond dávno zanikl,současný rovněž a my jsme nikdy nedostali žádnou zprávu ani jiné informace o stavu našeho účtu a nedostali jsme žádné finanční prostředky z této privatizace.Navíc smlouvy jsme po 15 letech již nenašli,asi jsem je vyhodila.Pokoušela jsem se volat na čísla uvedená ve výzvě,první je stále obsazeno,druhé bylo v mezivolání zrušeno a třetí je nedostupné.Firma Agira-Credit s r.o,se sídlem v Ostravě po nás požaduje uhrazení pohledávky, nevím jak postupovat,zda má na to vůbec po 15 letech nárok,když my žádné plnění nedostali a nebyli jsme ani jinak informování.Požádala jsem je písemně emailem,o zaslaní kopií smluv,zatím nic nepřišlo. Můžete mi poradit,jak se k tomuto poroblému postavit? Děkuji Chytilová

 • #36326 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, na tohle téma je otevřena rozsáhlá diskuze čtenářů http://www.pravnik.cz/forum/topic-655.html.

 • #119512 Reply

  Týna

  Dobrý den,paní si u nás zamluvila kotě.Sama se nabídla,že pošle zálohu a také si i sama stanovila kolik 1000,-.Nakonec si vše rozmyslela a ani ne týden před odběrem si kotě nevzala.
  Má v tomto případě nárok na vrácení zálohy?Nic jsme mezi sebou nepodepisovaly,pouze komunikace přez emaily.
  Děkuji

Odpověď na téma: Vrácení zálohy
Informace o uživateli: