vratná kuace

Forum Fóra Občanské právo Různé vratná kuace

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33297 Reply

  Michaela Hodˇová

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,byla jsem v podnájmu s bývalým přítelem,rok smlouvy byl na 1 rok,od 31.12.2006 do 31.12.2007.Skládali jsme vratnou kauci 10.000 Kč.Majitele jsme o opuštění bytu informovali asi v prosinci(pán s námi asi počítal),smlouvu jsme dodrželi,ale majitel nám odmítá vrátit kauci,protože jsme mu nedali včas vědět o odstěhování a chce si nechat 4600 Kč za leden,za to že tam nemá nájemníky.Myslím,že pokud jsme dodrželi smlouvu,tak nám to má vrátit,nebo je i v tomto případě zapotřebí 2 měsíční výpovědní lhůta?Děkuji za odpověď

 • #33299 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, nájem se ukončuje buď dohodou s pronajímatelem nebo výpovědí. U té běží výpovědní doba, která nesmí být kratší než 3 měsíce. Vaši smlouvu neznám a nevím tedy, jestli jste ji dodrželi či ne. Pronajímatel má právo použít kauci také k zajištění jiných závazků v souvislosti s nájmem. Takovým závazkem může být i dodržení doby nájmu nebo jeho řádné vypovězení. Jestliže jste tedy nájem ukončili v rozporu se zákonem, mohl by se svých nároků domáhat i soudně. Nechte si případně smlouvu posoudit u právníka.

Odpověď na téma: vratná kuace
Informace o uživateli: