vybavení obecního bytu

Forum Fóra Správní právo Různé vybavení obecního bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miroslav Drap a poslední změna je stará 4 roky, 7 měsíců.

• Autor

Květoslava Karásková

Dobrý den,

prosím o radu, kde mohu najít na jaké vybavení bytu mám jako nájemce obecního bytu nárok? Jedná se o byt dříve označený jako I. kategorie. Můj problém je, že nám správce nemovitosti odmítá vyměnit vanu. Jelikož ta současná je stará už přes 30 let (nebyla vyměněěna od roku 1972), myslím si, že už mám nárok na novou. Správce odmítá provést výměnu a už hodně let slibuje celkovou rekonstukci koupelen, ale samozřejmě na to nejsou peníze. Prosím o radu, kterým zákoněm popř. vvyhláškou mohu podpořir svou žádost.

Velice děkuji Karásková

kveta.karaskova@post.cz

• #50304 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, záleží na tom, jestli je vana použitelná. Pokud není, máte samozřejmě nárok na to, aby byla pronajímatelem vyměněna. Požádejte o to pronajímatele písemně a pokud nevyhoví, pořiďte ji na vlastní náklady a její cenu započtěte na úhradu nájemného. Zákon totiž říká, že pronajímatel je povinen hradit pouze ty opravy, které znemožňují řádné užívání nemovitosti.

Pokud Vám tedy jde jen o estetickou stránku věci a nikoli o stav bránící řádnému užívání, budete muset vyčkat do doby, kdy pronajímatel sám uzná za vhodné vanu vyměnit.

Mgr. Lucie Jindrová

• #50305 Reply

Stanislava Lacinová

Dobrý den,

porosím o radu.

Jedná se o výměnu obecního bytu za obecní oba na Praze 10. Menší za větší. Můj menší byt jsem si na vlastní náklady dala dopořádku, ale nyní jsem založila rodinu a vyměnili jsme byt za větší, který je ve špatném stavu. Na jaké opravy mám jako nájemník nárok?

V bytě jsou staré rozvody elektřiny, vody , plynu, špatné jsou také podlahy.

Po jaké době máme nárok na nový sporák a sanitu.

Ještě mám jeden dotaz.

Paní si do bytu zařídila 2 WAW, které jsou už velmi staré. Mohu u správní firmy zažádat o nové a splácet je jako jsem to měla v dřívějším bytě.

Velice děkuji za odpověď

Lacinová

• #50306 Reply

Renata Horáková

Dobrý den ,prosím o radu.Byl mi přidělen městský byt,ale bez sporáku a kuch.linky.Prý to není povinné vybavení bytu.Nejedná se o holobyt.Mám nárok na toto vybavení nebo ne ?Nájemní smlouva toto neobsahuje,vybavení je předešlých nájemníkůa je to v jejich vlastnictví.Mám 2 malé děti a představa,že jim nebudu mýt kde uvařit mě děsí ,děkuji za rychlou odpověď.

• #50307 Reply

Miroslav Drap

Bude mi přidělen obecní byt.Již jsem si byt prohlédnul a v kuchyni není sporák a linka.A tak bych rád věděl,co vše spadá pod vybavení obecního bytu a nebo,jestli můžu obec požádat o proplacení zakoupených věcí(viz.výše)z vlastních prostředků.Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: vybavení obecního bytu
Informace o uživateli: