Vydání dokumentů od bývalého zaměstnavatele…

Forum Fóra Pracovní právo Různé Vydání dokumentů od bývalého zaměstnavatele…

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Milan a poslední změna je stará 8 měsíců, 1 týden.

• Autor

Eva Kořínková

Dobrý den,prosím o radu.V říjnu 2007 jsem na zákl. §56 podala okamžité zrušení PP.Do dnešního dne nemám platný zápočtový list,evidenční list důchodového pojištění,výplatnice za září i říjen,mzdy za tyto dva měsíce ani požadované odstupné.Na bývalého zaměstnavatele je podán návrh na konkurz(v září loňského roku).Právník mého bývalého zaměstnavatele mi tvrdí, že musím na vydání potřebných dokladů i mezd počkat, jakmile bude určen správce konkurzní podstaty.Jediný jednatel firmy nastoupil v říjnu 2007 výkon trestu,aniž by za sebe určil jakoukoliv kompetentní osobu.Zbývá dodat, že o účetní záležitosti firmy se starala externí účetní, která vypověděla spolupráci s firmou v okamžiku, kdy zjistila, že je jednatel ve vězení.Dodatečně zjišťuji,že za mě zaměstnavatel dlouhodobě nehradil soc.ani zdrav.pojištění.Nemůžu si podat "Roční zúčtování záloh na daň z příjmů"(nemůžu doložit příjmy)Musím opravdu čekat na rozhodnutí soudu?Existuje instituce, na níž se mohu s tímto problémem obrátit? DĚKUJI.

• #38495 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pochybuji, že za Vás tuhle věc vyřeší nějaká instituce. Momentálně není ustanoven nikdo, kdo by měl pravomoc řešit záležitosti kolem pracovněprávních záležitostí a vztahů, tudíž není kdo by Vám tyto podklady vystavil a potvrdil. To bude právě až správce KP. Na úřadech by po Vás v tuto chvíli mohli chtít např. jen čestné prohlášení, ale to je otázka přístupu a ochoty úředníků, jestli Vám při řešení potíží vyjdou vstříc.

• #38496 Reply

Petr Germanič

Dobrý den ,chtěl jsem se zeptat jak mám postupovat při získání zápočtového listu od dnes již zaniklé firmy jejíž vlastník se časem změnil ,adresa firmy změnila pobyt ,nakonec firma byla v konkursu a likvidaci- nemohu se víceméně dopátrat ani v kterém archivu by bylo možné nalézt záznam (prý snad i dokonce byl zničen při záplavách). Chybí mi tak 18.měsíců a nevím ,kde získat platný list. Děkuji za odpověď.

• #38497 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to se budete domáhat těžko. Spíše by jste měl zajít na OSSZ, kde by jste měl mít v evidenci uvedeno, že v příslušnou dobu jste byl zaměstnán u příslušné firmy (to by tam měli mít z důvodu sociálního pojistného, které za Vás platil) a požádat je, jestli by Vám na příslušnou dobu nevydali potvrzení. Anebo se zkuste dopátrat po tehdejší mzdové účetní.

• #38498 Reply

Simona Dombeková

Dobrý den, potřebuji radu…k 31.10.2008 jsem odešla ze zaměstnání a až do teď nemám evidenční list důchodového pojištění. Volala jsem do te firmy asi před měsícem, slíbili mi že mi ho pošlou ale pořád nic.Můžu se na nějakou instituci obrátit o pomoc? Děkuji za radu

• #124937 Reply

Milan

Chybí mi 10 měsícu abych si vyřídil hornický duchod.Po vojně jsem nastoupil do fabriky strutkaren ve Staré Lubovni ale firma již zanikla.Kde mohu sehnat dokumenty a započtový list a na jaký archiv se obrátit když už jsem občan ČR a žijí zde už 35 let.

Odpověď na téma: Vydání dokumentů od bývalého zaměstnavatele…
Informace o uživateli: