Vydání odcizeného auta od policie

Forum Fóra Občanské právo Různé Vydání odcizeného auta od policie

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mirek Kos a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Mirek Kos

Dobry den,

ukradli mi auto, ktere policie nasledne nasla. Ridil ho clovek, ktery od nej nemel technicky prukaz, auto melo odcizene SPZ a take vyriznuty VIN. Policie poznala me auto dle SPZ na dalnicni znamce a dotazovala se tohoto ridice, kde vzal toto auto. Ten se vymluvil, ze ho ma pujcene od osoby blizke, jak jinak ze :).

Tim padem policie bere tohoto ridice, jako ucastnika rizeni, kteremu musi dorucit oznameni o tom, ze me jako majiteli vraci auto. Tento ridic ma nasledne moznost odvolat se do 3dnu.

Ted cekam jestli policie doruci doporuceny dopis tomuto ridici, protoze postu si neprebira. Auto je prokazatelne moje, probehla indetifikace, kde jsem s policii nasel vsechny predem uvedene indetifikacni znaky + mim klicem slo auto nastarovat.

Chci se zeptat je tento postup policie opravdu spravny? Neexistuje nejaky zpusob, jak bych mohl dostat zpet sve auto a niz bych cekal teoreticky i nekolik let nez si nekdo prevezme postu. Nemela by policie v tomto pripade chtit znat onu "osobu blizkou". Tim by zjistily, ze od auta nemaji zadnou kupni smlouvu.

Odpověď na téma: Vydání odcizeného auta od policie
Informace o uživateli: